Najväčší šok? Veterána UFC kvôli flirtu so ženou porazil neznámy muž


Benji Radach bol veterán UFC so skóre 15-1, pričom prehral jedine so Seanom Sherkom v jeho najlepších rokoch. Radach flirtoval s frajerkou Dannyho Lafavera, ktorý ani netrénoval MMA. Ako pred 17 rokmi dopadol ich vzájomný zápas?

MMA prináša naozaj rôzne príbehy. Aj na domácej scéne v posledných rokoch vidíme skutočne nezvyčajné duely. Proti sebe sa do ringu postavili známi raperi, onedlho sa v oktagone stretnú aj populárni youtuberi. Z posledných rokov si však pamätáme aj súboje bodybuilderov, pričom výborným príkladom je poľská organizácia KSW, ku ktorej tieto súboje s označením „freak show“ vyslovene patria a sú jej neodmysliteľnou súčasťou.

Aj z minulosti ale poznáme viaceré bizarné duely. Stačí sa pozrieť na to, ako vyzerali prvé turnaje UFC, dnes najslávnejšej organizácie sveta s niekoľko miliardovou hodnotou. Art Jimmerson s jednou rukavicou či takmer 300 kilogramov vážiaci Emmanuel Yarborough.

Prostredie MMA sa vo svojich začiatkoch podobalo na „Divoký západ“. V týchto šialených časoch boli napísané mnohé príbehy, ktoré už postupom rokov zapadli prachom. Z času na čas je ale dobré oprášiť poličku, ktorá ukrýva toľko pokladov.

Jeden z týchto jedinečných pokladov sa nedávno takpovediac vrátil z ríše mŕtvych, kam ho údajne „zahrabali“.

Benji Radach je meno, ktoré zrejme poznajú iba skalní fanúšikovia. Aj to len tí, ktorí šport sledujú naozaj od jeho počiatkov. Radach mal v roku 2003 skóre 15-1. Jedinú porážku mu v UFC pripravil Sean Sherk, neskorší šampión ľahkej váhy, ktorý bol v tom čase na vrchole svojich síl.  

Radach zbieral víťazstvá na rôznych turnajoch, no podľa všetkého sa popri kariére potreboval aj trochu uvoľniť, a preto rád vyhľadával spoločnosť. Najmä tú dámsku.

V tých časoch kolovali reči, že Radach flirtuje s istou ženou, ktorá bola zadaná. Radach si veril nielen v klietke a priateľovi dotyčnej slečny mal naznačiť, aby sa radšej vyparil. Na Radachove prekvapenie to nebolo také jednoduché.

Mužom, ktorý sa odmietal Radachovi podriadiť, bol Danny Lafever. A páni sa napokon dohodli, že svoj konflikt si vyriešia chlapským spôsobom. Jednoduchým jazykom by sa dalo povedať, že dvaja chlapi sa idú pobiť o ženu. Chvályhodné ale bolo, že Radach a Lafever sa dohodli na oficiálnom dueli v rámci pravidiel MMA. Ďalšia verzia zas tvrdí, že Radachovi sa zranil pôvodný súper a potom prišiel návrh vybaviť si nezhody v ringu.

Každopádne, nevyznievalo to ako úplne férový súboj. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že Radach si chcel len niečo dokázať a Lafavera ponížiť pred publikom. Danny Lafever nemal žiadnu skúsenosť s MMA, ktoré nikdy netrénoval. Nebol to úplný nováčik v bojových športoch, podľa zachovaných informácií istý čas trénoval box a mal mať na konte niekoľko zápasov v amatérskom ringu.

V MMA však mal byť pre, mimochodom fyzicky väčšieho, Radacha ľahkým sústom. Osud ale všetko zariadil inak.

Radach a Lafever sa stretli v hlavnom zápase podujatia Ultimate Ring Challenge 6. Úvodné sekundy priniesli tradičnú „oťukávačku“, súperi okolo seba krúžili bez výraznejšieho úderu. Až v závere prvej minúty prišla blesková pravačka a aréna plná kamarátov oboch mužov explodovala.

Lafaver doslova skákal od radosti, zatiaľ čo Radach ležal na zemi v bezvedomí. Muž bez skúsenosti z profesionálneho súboja knokautoval bývalého zápasníka UFC.

To, že Lafaverovou jedinou motiváciou bolo uštedriť príučku chlapovi, ktorý flirtoval s jeho priateľkou, podporuje aj skutočnosť, že Lafever po tejto veľkej výhre nikdy neprejavil ambíciu opäť sa postaviť do klietky. Kariéru ukončil s perfektnou bilanciou 1-0.

Čo sa ďalej dialo s Benjim Radachom? Hneď po šokujúcej prehre s neznámym Lafeverom utrpel ďalšiu tvrdú porážku. Z duelu s Chrisom Lebenom si navyše odniesol zlomenú čeľusť.

V kuloároch sa povráva, že Radachove ego nieslo prehru s Lafaverom veľmi ťažko a ešte stále sa s tým údajne nevyrovnal. Preto mal podľa nepotvrdených informácií zaplatiť za to, aby video jeho zahanbujúcej porážky zmizlo z internetu.

Hoci sa jedná len o klasické fámy bez oficiálneho zdroja, faktom je, že video na nejaký čas naozaj zmizlo z internetových platforiem. V minulosti pritom nebol problém dohľadať ho. Znova sa objavilo až minulý týždeň, keď sa oň začali zaujímať fanúšikovia na sociálnych sieťach. Po dlhšom hľadaní ho vo svojich bohatých archívoch našiel populárny fanúšik s prezývkou „Caposa“, ktorého sleduje takmer 30-tisíc ľudí. Možno najväčšie prekvapenie v dejinách MMA sa tak vrátilo späť na svetlo.

Radach ešte po dvoch spomínaných nezdaroch zaznamenal niekoľko víťazstiev. Kariéru ale aj tak ukončil tromi prehrami v rade. Naposledy zápasil v roku 2015.

Kam ďalej

Štyri veci, ktoré musia rozhodcovia v Undergrounde radikálne zmeniť!Attila Végh ponúka Mikuláškovi pomocnú ruku: Je u nás vítaný„Verím, že toto bolo naposledy,“ hovorí Vlasto Čepo o súboji s kamarátomLucia Krajčovič hodnotí zápas so „Silent Killer“ Vlasto Čepo: Myslel som si, že si normálny chalan, ale ukázal si, že ten tvoj americký úsmev je falošnýPatrik Jevický: Vyzývam Rašku na súboj!