Masvidal sa prihlásil o zápas s Usmanom, vyzerá to nádejne


Jorge Masvidal vs. Kamaru Usman ako nový hlavný zápas UFC 251? Rokovania sa údajne uberajú správnym smerom, ale prekážok je tu stále viacero.

Gilbert Burns bol po pozitívnom teste na nový koronavírus stiahnutý z turnaja UFC 251. Prvý turnaj na ostrove Yas tak prišiel o svoj hlavný zápas.

Šampión welterovej váhy Kamaru Usman ani nenastúpil do lietadla, ktoré z Las Vegas odletelo do Spojených arabských emirátov. Ešte včera to vyzeralo tak, že nájsť pre Usmana rýchlu náhradu bude za súčasných podmienok azda nemožné.

Počas posledných hodín sa však ukázalo, že šanca tu je. O slovo sa prihlásil Jorge Masvidal.

Masvidalovi bol duel s Usmanom ponúknutý pôvodne ešte pred Burnsom, no rokovania zlyhali po nezhodách s Masvidalom. Okolnosti ale teraz všetko zariadili inak. 

„Rokovania majú pozitívny spád. Stále musia doriešiť niekoľko prekážok, no všetci zatiaľ veria, že ak sa nevyskytnú neočakávané problémy, zápas bude," uviedol dnes ráno v televízii ESPN novinár Ariel Helwani.

„O akých prekážkach je reč? Keďže sme v roku 2020, podpis kontraktu neznamená, že sa ten zápas aj uskutoční," hovoril ďalej Helwani, ktorý aktuálnu situáciu zhrnul aj na sociálnych sieťach.

Helwani vymenoval, aký musí byť ďalší postup. Ten je plný kontrolných testov na koronavírus. „Už zajtra zrejme musia priletieť do Vegas, musia sa dať otestovať, zostať v karanténe, odletieť do Abú Zabí, podstúpiť ďalší test, potom ešte jeden v piatok. Samozrejme, výsledky musia byť negatívne," dodal Helwani.

Kam ďalej

Štyri veci, ktoré musia rozhodcovia v Undergrounde radikálne zmeniť!Attila Végh ponúka Mikuláškovi pomocnú ruku: Je u nás vítaný„Verím, že toto bolo naposledy,“ hovorí Vlasto Čepo o súboji s kamarátomLucia Krajčovič hodnotí zápas so „Silent Killer“ Vlasto Čepo: Myslel som si, že si normálny chalan, ale ukázal si, že ten tvoj americký úsmev je falošnýPatrik Jevický: Vyzývam Rašku na súboj!