XFN prichádza s novým formátom turnajov v grapplingu


Už 15. augusta sa uskutoční jednodňový, pyramídový turnaj XFN SUBMISSION pre elitných grapplingových zápasníkov vo formáte ´submission only´ pod vedením slovenského úspešného zápasníka Róberta Deliča. V pyramíde uvidíme zvučné mená československého grapplingu ale aj MMA.

„V dobe, keď sa väčšina turnajov zrušila, sme sa dali dokopy s firmou Double Red, ktorá je momentálne aj majiteľom XFN a vymysleli sme niečo, čo tu ešte nebolo,“ prezrádza hlavný organizátor Róbert Delič. „Máme na sk/cz scéne množstvo kvalitných grapplerov a tak im dávame možnosť stretnúť sa pod zaujímavým formátom EBI Rules Submission Only.“

Submission Only sú pravidlá, kde sa neudeľujú žiadne body a zápas sa dá ukončiť len pomocou škrtenia či páky. Ak sa tak nestane v riadnom zápasovom čase, zápas ide do predĺženia, kde sa bude zápasiť z dvoch pozícii pre urýchlenie ukončenia. A vďaka tomu bude pre divákov tento turnaj atraktívny, keďže uvidíme množstvo ukončení.

V jednodňovom turnaji si zápasníci okrem merania síl s tými najlepšími môžu odnesť aj peňažnú odmenu v podobe 500€. Zápasiť sa pritom bude v dvoch kategóriách a to do 70kg a do 80kg, kde budú na základe prihlášok vybraní v každej kategórii ôsmi zápasníci. Turnaj budú, samozrejme, tvoriť aj takzvané super fighty. Smútuť nemusia ani zápasníci, ktorí sa na prvé podujatie nedostanú, nepôjde totiž o jednorazovú záležitosť.

„Do budúcna plánujeme v týchto turnajoch pokračovať, samozrejme, aj v iných váhových kategóriách, keďže na Slovensku je turnajov v grapplingu a bjj veľmi málo. Naši zápasníci chodia po svete, kde zbierajú cenné kovy a pekne úspechy a myslím, že bude pre nich veľmi zaujímavé pozápasiť si aj doma na kvalitnej akcii,“ dopnlil Delič.

Elitní grappleri tak majú jedinečnú možnosť predstaviť sa aj pred domácim publikom. Turnaj sa uskutoční už o mesiac v centrále firmy DOUBLE RED v Brezne.

Prihlášky na podujatie na http://www.redfighters.eu/

Kam ďalej

Križanovič v hlavnom zápase CFT3 porazil Pajtinu, v klietke mal kuriózny problém Nechcem na nič vyčkávať, hovorí Ronald Paradeiser pred hlavným duelomTomáš Votava po výhre nad Redentom: Som ešte len na začiatkuMikuláška zrazilo auto s „drzým“ vodičom. „Automaticky som ho hneď pleskol,“ hovorí „Baba Jaga“„Nechápem to klamanie okolo,“ reaguje Mikulášek na VémoluVémola sa Mikuláškovi ospravedlnil. „Nemôžem za to, že som bol po operácii a potom chytil koronu,“ dodáva