Predstaví sa Makhmud Muradov na UFC 253? „Mám byť pripravený na september,“ hovorí


Po Davidovi Dvořákovi, ktorého by mal na UFC 253 preveriť Jordan Espinosa, by sa mohol na rovnakom turnaji predstaviť aj Makhmud Muradov. Predstavitelia UFC ho totiž informovali, aby bol v čase konania číslovaného galavečera pripravený.

"O niečom sa rokuje, povedali mi, že mám byť pripravený na september, takže je možné, že to bude rovnaký galavečer ako David, ale to ešte neviem. Oni teraz nevedia, ako to bude, do konca mesiaca budú zápasy na tom ostrove, potom by sa mali podľa situácie v zámorí vrátiť do Ameriky. Ak pôjde všetko hladko. Ale to teraz nikto nevie. Ja som pripravený stále, keď zavolajú, idem, nemám s tým problém, nikdy som si nevyberal," hovorí tridsaťročný Muradov pre Profiboxing.cz.

Uzbecký bojovník, ktorý dlhodobo žije v Česku, mal však už na začiatku júla zaujímavú ponuku s vysokopostaveným súperom.

"Mal som ponuku už teraz. Tretieho júla mi volali, či by som prípadne nevzal zápas s Jackom Hermanssonom, že je neistá situácia s jeho súperom Kelvinom Gastelumom. Ak by som im na to kývol, musel by som vyraziť piateho do Londýna. A to bol problém, cítim sa byť Čechom, ale nemám stále občianstvo a nemohol by som stráviť tri dni v Anglicku, nedostal by som víza, takže na tomto to bohužiaľ stroskotalo," poznamenáva Muradov.

Súboj GastelumaHermanssonom sme nakoniec videli uplynulý víkend. Muradov na ďalšie informácie ohľadom zápasu zatiaľ čaká. Okrem spomínaného UFC 253 sú na september plánované aj turnaje UFC Fight Night 177, UFC Fight Night 178 a UFC Fight Night 179, kde by sa „Mach“ potenciálne mohol predstaviť.

Foto: Jeff Bottari/Zuffa LLC via Getty Images

Kam ďalej

Štyri veci, ktoré musia rozhodcovia v Undergrounde radikálne zmeniť!Attila Végh ponúka Mikuláškovi pomocnú ruku: Je u nás vítaný„Verím, že toto bolo naposledy,“ hovorí Vlasto Čepo o súboji s kamarátomLucia Krajčovič hodnotí zápas so „Silent Killer“ Vlasto Čepo: Myslel som si, že si normálny chalan, ale ukázal si, že ten tvoj americký úsmev je falošnýPatrik Jevický: Vyzývam Rašku na súboj!