Ryan Bader bude obhajovať titul proti bývalému súperovi Jiřího Procházku


Ryan Bader sa vracia do poloťažkej váhy, aby obhajoval svoj titul proti Vadimovi Nemkovovi na turnaji Bellator 244, ktorý sa bude konať 21. augusta.

Správu potvrdili viaceré média, aj keď organizácia ešte súboj oficiálne neohlásila. Obidvom bojovníkom už boli poslané zápasové zmluvy.

Bader a Nemkov sa mali pôvodne stretnúť 9. mája, no pandémia COVID-19 prinútila organizáciu Bellator, aby pozastavila svoj harmonogram turnajov.

Bader (27-5 MMA, 5-0 BMMA) neobhájil opasok poloťažkej váhy od 3. novembra 2017, kedy v druhom kole porazil na TKO Lintona Vassella na turnaji Bellator 186. Neskôr sa stal šampiónom v dvoch divíziách, keďže v Grand Prix ťažkej váhy postupne porazil Muhammeda Lawala, Matta Mitrioneho a Fedora Emelianenka.

Nemkov (11-2 MMA, 4-0 BMMA) si pred piatimi rokmi zmeral sily s Jiřím Procházkom v Grand Prix Rizinu, kde tvrdý súboj po prvom kole vzdal. Vďaka momentálnej víťaznej sérii šiestich zápasov, ktorá zahŕňa štyri víťazstvá v Bellatore, však Rus dostal šancu bojovať o titul.

Foto: Dave Mandel-USA TODAY Sports

Kam ďalej

Štyri veci, ktoré musia rozhodcovia v Undergrounde radikálne zmeniť!Attila Végh ponúka Mikuláškovi pomocnú ruku: Je u nás vítaný„Verím, že toto bolo naposledy,“ hovorí Vlasto Čepo o súboji s kamarátomLucia Krajčovič hodnotí zápas so „Silent Killer“ Vlasto Čepo: Myslel som si, že si normálny chalan, ale ukázal si, že ten tvoj americký úsmev je falošnýPatrik Jevický: Vyzývam Rašku na súboj!