Organizácia XFN predstavila hviezdne mená úvodného grapplingového turnaja


Slovenská scéna už onedlho privíta úvodný turnaj grapplingovej série organizácie XFN. Hlavným organizátorom je skúsený zápasník a tréner Róbert Delič, ktorý nám predstavíl nabitú štartovku. Tú v Brezne uvidíme už 15. augusta.

Na aké najväčšie hviezdy sa na podujatí XFN môžeme tešiť?

Určite medzi najväčšie hviezdy turnaja patria grappleri ako Stach, Simanenkov, Rapčan, ktorí dosahujú perfektné výsledky ako na domácej, tak aj medzinárodnej úrovni.

Máš v pyramídach aj nejakého čierneho koňa, ktorý by sa mohol presadiť aj s týmito hviezdami?

Čiernym koňom v 80-tke bude pre mňa určite Marek Hromádka z Fight Clubu ZH, ktorý sa na poslednom Choketopuse dostal až do finále ktoré bolo veľmi vyrovnané. V 70-tke to bude zase Nino Ondris, ktorý na to akú krátku dobu zapasí, robí perfektné výsledky na súťažiach a má na svojom konte naozaj zaujímavé skalpy.

Okrem pyramíd v dvoch kategóriách uvidíme aj superfighty. Môžeš nám ich priblížiť?

V superfightoch sa predstavia aj bývalí MMA zápasníci ako Vašíček či Barkáč, ktorí majú silný grappling. Tak isto tam budú veľmi silní grappleri ako Húsenica, ktorý je šampiónom Choketopus Grappling Challenge Absolute, Nikolas Král, ktorý má na svojom konte kopec cenných medailí, či Michal Balla, skúsený zápasník BJJ/Grapplingu.

Aké budú tvoje úlohy na turnaji?

Mojou úlohou na tomto turnaji sú veci ohľadom organizácie, budem spolumoderátor a zároveň coach niekoľkých zápasníkov. Pôvodne som mal aj ja zápasiť, ale bolo by náročné skĺbiť všetky tieto úlohy a zároveň sa sústrediť na prípravu a výkon.

Na Slovensku je grapplingový turnaj takýchto kvalít doslova rarita. Ako tento projekt prijali domáci zápasníci?

Väčšina chalanov sa potešila tomu, že sa organizuje takáto akcia, ktorá je zameraná na grappling, dosvedčuje to aj množstvo prihlášok, ktoré nám prišli. Myslím si že grappling je na Slovensku troška podceňovaná disciplína, pritom netreba zabúdať na to, že práve grappling je silnou stránkou mnohých svetových šampiónov aj v MMA. Mená ako Rickson Gracie, Royce Gracie, Fedor Emelianenko, Kazusi Sakuraba a mnoho ďalších kraľovalo MMA scéne pri jej zrode, všetko to boli silní grappleri.

Kam ďalej

Križanovič v hlavnom zápase CFT3 porazil Pajtinu, v klietke mal kuriózny problém Nechcem na nič vyčkávať, hovorí Ronald Paradeiser pred hlavným duelomTomáš Votava po výhre nad Redentom: Som ešte len na začiatkuMikuláška zrazilo auto s „drzým“ vodičom. „Automaticky som ho hneď pleskol,“ hovorí „Baba Jaga“„Nechápem to klamanie okolo,“ reaguje Mikulášek na VémoluVémola sa Mikuláškovi ospravedlnil. „Nemôžem za to, že som bol po operácii a potom chytil koronu,“ dodáva