Petr Kareš už v organizácií XFN vôbec nefiguruje, hovorí majiteľ Kolenička


Spoločnosť Double Red predstaví už v sobotu prvý turnaj novej grapplingovej série s hviezdnym obsadením. Okrem tejto novinky majiteľ XFN Marcel Kolenička prezradil aj ďalšiu správu, organizácia sa nadobro zbavila Petra Kareša. 

Ako vznikol nápad zorganizovať turnaj v grapplingu? 

Už dlhšiu dobu sme vnímali, že na Slovensku a v Českej Republike je veľa kvalitných grapplingových zápasnikov a málo pudajatí. Aj podujatia, kroré sa organizujú sú málo známe a hlavne sme mali jasnú predstavu o grapplingových zápasoch v klietke, a keď sme sa následne pri natáčaní dielu Red Fighters club pre Double Red TV o grapplingu stretli s Robom Deličom, hneď sme našli spoločnú reč a vznikol nápad zorganizovať prvé takéto podujatie.

Na čo sa môžeme tešiť?

Ako som už spomínal, zápasy budú o to zaujímavejšie, že budú v klietke a do toho nabitá karta v dvoch váhových kategóriach doplnena a superfighty.

Budú turnaje v grapplingu aj v budúcnosti? 

Áno, plánujeme celú sériu, ktorá vyvrcholí záverečným turnajom kde sa bude bojovať o opasok a Price Money.

Máte už naplánovaný aj MMA turnaj? 

MMA turnaje určite v budúcnosti plánujeme organizovať, ale vzhľadom na situáciu s covidom a neustálou neistotou sme opatrnejší a čakáme ako sa to celé vyvinie.

Uvidíme na vašich turnajoch Petra Kareša?

Peter Kareš v organizácií XFN nefiguruje už ani ako zápasník, naše cesty sa úplne rozišli.

Za akych okolností odišiel?

Odišiel po vzájomnej dohode aj z postu zápasníka, keďže naše názory sa diametrálne rozchádzali a neboli zlúčiteľné pre vzájomnú spoluprácu.

Všimol som si, že na stranky XFN a rovnako na FB XFN ste dlhodobo nič nepridávali, prečo?

Súviselo to s konečným prevzatím organizácie XFN, keďže bolo ešte veľa nedoriešených detailov a DOUBLE RED nemal ešte úplnú kontrolu nad sociálnymi sieťami, ku dnešnému dňu však už je situácia vyriešená.

Aké plány má XFN v nabližších rokoch?

Momentálne sa sústredíme na najbližšie podujatie v grapplingu a ostatné plány budeme predstavovať postupne, s ohľadom na situáciu a obmedzenia súvisiace s COVIDom. Neplánujeme však momentálne nič veľkolepé, skôr chceme tieto neisté časy využiť na mravenčiu prácu s klubmi, ktorým sa chceme pomôcť zviditeľniť sa a mladým talentom, ktoré sa snažíme podporovať. Túto iniciatívu riešime cez projekt RED FIGHTERS CLUB, s ktorým cestujeme po ČR a SR a natáčame pre DOUBL RED TV sériu videí, kde prezentujeme jednotlivé kluby, trénerov a zápasníkov.  

Kam ďalej

Križanovič v hlavnom zápase CFT3 porazil Pajtinu, v klietke mal kuriózny problém Nechcem na nič vyčkávať, hovorí Ronald Paradeiser pred hlavným duelomTomáš Votava po výhre nad Redentom: Som ešte len na začiatkuMikuláška zrazilo auto s „drzým“ vodičom. „Automaticky som ho hneď pleskol,“ hovorí „Baba Jaga“„Nechápem to klamanie okolo,“ reaguje Mikulášek na VémoluVémola sa Mikuláškovi ospravedlnil. „Nemôžem za to, že som bol po operácii a potom chytil koronu,“ dodáva