Jon Jones sa oficiálne vzdal opasku poloťažkej váhy


Jon Jones potvrdil, o čom hovoril už dlhšie. Po ďalších rokovaniach s UFC sa rozhodol vzdať svojho statusu šampióna poloťažkej divízie.

Koniec veľkej éry. Jon Jones v podstate od roku 2011 vládol poloťažkej váhe v UFC. Na nejaký čas síce kvôli vlastným chybám mimo oktagonu prišiel o svoj titul, no vždy bol považovaný za akéhosi tieňového šampióna divízie, ktorý si po návrate na scénu vzal svoj pás naspäť.

Teraz však definitívne končí ako šampión tejto váhovej kategórie, a to po vlastnom rozhodnutí. Jones na sociálnych sieťach informoval, že po telefonáte s UFC sa oficiálne vzdáva svojho opasku. 

„Po telefonáte s UFC môžem potvrdiť, že sa vzdávam titulu. Je oficiálne voľný. Bola to skvelá cesta. Úprimne ďakujem súperom, UFC a najmä fanúšikom. Keď som sa naposledy bavil s UFC o mojej výplate, nedošlo k žiadnemu vyjednávaniu. Ak sa ich postoj niekedy zmení, rád sa vrátim ako ťažká váha. Dovtedy si budem užívať turnaje z pozície fanúšika a pokúsim sa postarať o moju rodinu a komunitu najlepšie ako viem," uviedol Jones.

Jones ešte dodal, že najmenej polroka zostane v testovacom programe a taktiež bude tráviť čas v gyme. Rozhodne tak nevylučuje svoj návrat, pričom spomína ťažkú váhu. O jeho presune do vyššej divízie sa hovorí už dlho, no ešte nikdy táto varianta nebola taká reálna.

Na druhú stranu, poloťažkú váhu čakajú veľké zmeny. Ak sa z duelu medzi Dominickom Reyesom a Janom Blachowiczom stane titulový zápas, divízia spozná nového kráľa už v septembri. „Ak 26. septembra na UFC 253 korunujú nového šampióna, poloťažkej váhe po 3479 dňoch nebude vládnuť Jon Jones alebo Daniel Cormier," podotkol novinár kanadskej stanice TSN Aaron Bronsteter.

Kam ďalej

Križanovič v hlavnom zápase CFT3 porazil Pajtinu, v klietke mal kuriózny problém Nechcem na nič vyčkávať, hovorí Ronald Paradeiser pred hlavným duelomTomáš Votava po výhre nad Redentom: Som ešte len na začiatkuMikuláška zrazilo auto s „drzým“ vodičom. „Automaticky som ho hneď pleskol,“ hovorí „Baba Jaga“„Nechápem to klamanie okolo,“ reaguje Mikulášek na VémoluVémola sa Mikuláškovi ospravedlnil. „Nemôžem za to, že som bol po operácii a potom chytil koronu,“ dodáva