XFN SUBMISSION má za sebou prvý turnaj


Prvé podujatie v grapplingu s názvom XFN SUBMISSION máme úspešne za sebou. Vo Brezne sme videli dovedna 22 zápasníkov, ktorí bojovali nielen o víťazstvo, ale aj price money v hodnote 500 euro.

Bojovalo sa v dvoch váhových kategóriach a to do 70kg a 80kg. Do 70kg finále postúpil po skvelých výkonoch Slovák Nino Ondris a česká stálica grapplinovej scény Martin Rapčan. Víťazstvo si po výbornom výkone nakoniec odniesol Rapčan. Vo váhovke do 80kg patrilo finále skúsenej českej dvojici Simanenko a Stach, pričom nakoniec musel rozhodnuť v prospech Honza Stacha až overtime.

Turnaj zhodnotil aj organizátor Róbert Delič. "Turnaj prebiehal super, všetko išlo podľa plánu. Chalani urobili perfektné zápasy a diváci zase atmosféru. Pre veľký záujem to ale nabudúce urobíme pre viac divákov. Čo sa týka zápasov, tak bolo viacero prekvapení, ale to sa v grapplingu stáva často. Finalisti pyramíd ma vôbec neprekvapili, sú to naozaj skúsení chalani, ktorí majú výborné výsledky a teda si určite svoje miesta zaslúžili."

Organizácii XFN prvé podujatie ukázalo, že rozhodnutie venovať sa okrem stand upu a MMA aj grapplingu, bola správna cesta a čoskoro XFN oznámi ďalšie plány.

 

Kam ďalej

Križanovič v hlavnom zápase CFT3 porazil Pajtinu, v klietke mal kuriózny problém Nechcem na nič vyčkávať, hovorí Ronald Paradeiser pred hlavným duelomTomáš Votava po výhre nad Redentom: Som ešte len na začiatkuMikuláška zrazilo auto s „drzým“ vodičom. „Automaticky som ho hneď pleskol,“ hovorí „Baba Jaga“„Nechápem to klamanie okolo,“ reaguje Mikulášek na VémoluVémola sa Mikuláškovi ospravedlnil. „Nemôžem za to, že som bol po operácii a potom chytil koronu,“ dodáva