Martin Buday zabojuje o titul ťažkej váhy Oktagon MMA. Čaká ho bývalý súper Jiřího Procházku


Ruský bojovník Mikhail Mokhnatkin (11-5-2) bude stáť Martinovi Budayovi (7-1) v ceste za titulom organizácie Oktagon MMA. Šampión Michal Martínek (8-1), podľa slov promotéra Ondřeja Novotného, podpísal zmluvu s ruskou organizáciou ACA, a tak sa bude bojovať o uvoľnený opasok ťažkej váhy.

Mokhnatkin je veteránom kvalitných organizácií ako Fight Nights Global, Russian Cagefighting Championship, či Professional Fighters League. Pred šiestimi rokmi si zmeral sily aj s Jiřím Procházkom, s ktorým remizoval. V posledných troch dueloch síce odchádzal ako porazený, no bojoval s kvalitnými súpermi, akým je napríklad aj UFC veterán Francimar Barroso.

Martin Buday má aktuálne na konte šesťzápasovú víťaznú šnúru, naposledy zápasil pred rokom, keď na turnaji Oktagon 14 porazil Daniela Dittricha na submission (kimura).

Titulový súboj by mal prebehnúť „pravdepodobne na jednom z decembrových turnajov,“ ozrejmil Novotný na tlačovej konferencií Oktagon Time.

Kam ďalej

Križanovič v hlavnom zápase CFT3 porazil Pajtinu, v klietke mal kuriózny problém Nechcem na nič vyčkávať, hovorí Ronald Paradeiser pred hlavným duelomTomáš Votava po výhre nad Redentom: Som ešte len na začiatkuMikuláška zrazilo auto s „drzým“ vodičom. „Automaticky som ho hneď pleskol,“ hovorí „Baba Jaga“„Nechápem to klamanie okolo,“ reaguje Mikulášek na VémoluVémola sa Mikuláškovi ospravedlnil. „Nemôžem za to, že som bol po operácii a potom chytil koronu,“ dodáva