Procházka v hre o veľký zápas, tréner potvrdil jednania s UFC


Jiří Procházka sa môže vďaka okolnostiam dostať k veľkému duelu.

UFC rieši závažný problém. Glover Teixiera sa nakazil koronavírusom a tým pádom sa budúci týždeň nemôžu v hlavnom zápase turnaja UFC postaviť krajanovi Thiagovi Santosovi.

Organizácia tak musí hľadať náhradné riešenie. Jednou alternatívou je presunutie tohto súboja na začiatok nasledujúceho mesiaca. Ani v tomto prípade však zatiaľ nie je isté, že Teixiera bude môcť do zápasu nastúpiť.

Do hry preto vstupujú aj potenciálni náhradníci, medzi ktorých celkom určite patrí tiež český zápasník Jiří Procházka. Procházkov tréner Martin Karaivanov už pre televíziu Nova Sport potvrdil, že ich UFC kontaktovalo.

„Chceli vedieť, či vezmeme short notice 12. septembra. Opýtali sme sa, kto by bol súperom a oni prezradili, že Santos, ale zatiaľ to vraj príliš reálne nevyzerá," uviedol Karaivanov pre spomínanú českú televíziu.

Novinár zo zámorského portálu ESPN Ariel Helwani informoval, že UFC pracuje na presunutí zápasu na podujatie, ktoré sa bude konať 3. októbra. Karaivanov chce preto zistiť, či má jeho zverenec rátať s možnosťou, že by prípadne mohol nahradiť Teixieru na tomto evente.

Šance sú ale údajne veľmi malé. Každopádne, Procházka má zjavne napriek nedostatku času na prípravu chuť bojovať. „Som pripravený," odkázal Procházka stručne na sociálnej sieti.

Stret Santosa a Teixieru môže mať podstatný dopad na ďalšie dianie v poloťažkej váhe. Očakáva sa, že víťaz vyzve nového šampióna divízie.

Kam ďalej

Križanovič v hlavnom zápase CFT3 porazil Pajtinu, v klietke mal kuriózny problém Nechcem na nič vyčkávať, hovorí Ronald Paradeiser pred hlavným duelomTomáš Votava po výhre nad Redentom: Som ešte len na začiatkuMikuláška zrazilo auto s „drzým“ vodičom. „Automaticky som ho hneď pleskol,“ hovorí „Baba Jaga“„Nechápem to klamanie okolo,“ reaguje Mikulášek na VémoluVémola sa Mikuláškovi ospravedlnil. „Nemôžem za to, že som bol po operácii a potom chytil koronu,“ dodáva