Pavol Neruda: Budeme svedkami vyhrotených situácií, dokonca aj vo vnútri vlastných tímov


Už o týždeň sa môžeme tešiť na piatu sériu šou Oktagon Výzva, v ktorej aj tentokrát uvidíme množstvo mladých bojovníkov, ktorí zabojujú nie len o titul, ale aj o zaujímavý kontrakt. O podrobnostiach projektu sme sa rozprávali s producentom šou a majiteľom Oktagon MMA Pavlom Nerudom.

Pred nami je nová Výzva s poradovým čislom 5. Na aké novinky sa môžeme tešiť?

Slovo 'nová' bude mať v tejto sérii úplne iný význam. Uvidíme nové tváre, pričom budú ľudia prekvapení, kto bude ich najobľúbenejší fighter, ale taktiež prinesieme nové pravidlá, keď ľudia budú rozhodovať o tom, koho posunú do semifinále.

Jedného Čecha a jedného Slováka vyberú diváci v hlasovaní, čo sa ešte nestalo. Nemusí teda záležať na tom, či svoje zápasy vyhrali, ale bude záleźať aj na PR a sebaprezentácii. A v neposlednom rade sa môžu fanúšikovia tešiť aj na nový gym. Verím tomu, že aj diváci ocenia, kam sme sa zasa posunuli.

Prečo ste sa rozhodli dať šancu poslať svojho favorita do semifinále divákom?

Pre tento ťah sme sa rozhodli preto, lebo je to také oživenie a na druhej strane chceme, aby samotní bojovníci cítili zodpovednosť k fanúšikom. Aby mysleli na to, že ako sa pred divákmi prezentujú, lebo aj to je veľmi dôležitý aspekt. A okrem toho to ešte bude aj veľká zábava, pretože to bude na live evente.

Čo rozhodlo, že ste si vybrali práve týchto osem bojovníkov?

Najprv sme chceli, aby boli vo Výzve známe tváre Oktagonu, ktoré už každý pozná, ale kvôli zraneniam a ďalším okolnostiam sme vybrali osmičku nových chalanov, nemenej zaujímavých. Z českej strany sú tam napríklad majstri sveta zo stand upovej scény, či víťaz Undergroundu, na slovenskej strane sú veľmi nádejní mladí MMA zápasníci, takže bude sa na čo pozerať.

Chalani v tejto sérii sú iní, takí ktorí tu ešte neboli. Bojovníci v tejto sérii už vyrastali na Oktagone, sledovali prvú sériu Výzvy, pre nich je to úplne iné. Som veľmi zvedavý, ako to budú brať diváci.

Zatiaľ čo na slovenskej strane je na trénerských postoch všetko postarom, na českej uvidíme premiérovo Viktora Peštu.

Viktor je určite zaujímavý borec a možno jedno z najväčších prekvapení je, že Viktor je strašne vtipný týpek. Málokto o tom vie, ale to hneď zistíte. Dokonca zavolal svojho parťáka Michala Hořejšího a spolu im to perfektne ladí. Samozrejme, je to aj výborný bojovník so skúsenosťami z UFC, takže o jeho kvalitách sa nedá pochybovať.

Oktagon Výzva sa premiérovo presunula z bratislavského gymu OFA do vašich vlastných priestorov v Šamoríne. Ako by ste zhodnotili novú lokalitu?

Nádherné priestory, navoňaný gym s dizajnovými vecami. Sme naozaj hrdí, že máme v takýchto priestoroch Oktagon gym a zatiaľ každý, kto vošiel dnu, tak povedal, že wau.

Už upútavky na novú sériu predpovedali krásne zápasové momenty. Aké to boli duely?

Musím povedať, že boli veľmi tesné, jeden zápas bol taký, kde sme si ani nedokázali tipnúť, kto mohol vyhrať. Potom boli taktiež veľmi tesné svojimi zvratmi, kedy niekto veľkú časť zápasu totálne vyhrával a potom sa to otočilo.

Budeme v šou svedkami aj nejakých vyhrotených situácii?

Áno, a to nie len medzi tímami, ale aj vo vnútri samotných tímov. Niekedy si človek myslí, že sa to bude nejako odvíjať a nakoniec je to úplne inak. A takto to bolo v tejto šou. Nejak to začne a potom sa tie vzťahy medzi chalanmi otočia. Bude to veľmi zaujímavé.

Kam ďalej

Križanovič v hlavnom zápase CFT3 porazil Pajtinu, v klietke mal kuriózny problém Nechcem na nič vyčkávať, hovorí Ronald Paradeiser pred hlavným duelomTomáš Votava po výhre nad Redentom: Som ešte len na začiatkuMikuláška zrazilo auto s „drzým“ vodičom. „Automaticky som ho hneď pleskol,“ hovorí „Baba Jaga“„Nechápem to klamanie okolo,“ reaguje Mikulášek na VémoluVémola sa Mikuláškovi ospravedlnil. „Nemôžem za to, že som bol po operácii a potom chytil koronu,“ dodáva