Tomáš Votava po výhre nad Redentom: Som ešte len na začiatku


Co-main event podujatia CFT 3 priniesol stret známych mien slovenskej amatérskej scény, keď sa proti sebe postavili Thomas Redento a Tomáš Votava. A bol to práve zástupca Free Fight Club Detva, ktorý si pripísal dôležité víťazstvo.

Ako prebiehala príprava na niekoľkonásobného šampióna v zápasení Redenta?

Pripravoval som sa pod hlavným trénerom Róbertom Deličom, trénerom Boxu Zsoltom Osaďanom a silovým trénerom Jakubom Koblíčekom. O kvalitné sparingy sa mi postarali chalani z Free Fight Club Detva,Grappling Sásová a v mojom klube Berserkers Team LC. Mal som naozaj dobrých sparingov hlavne čo sa týka Grapplingu, lebo ten je u nás na výbornej úrovni.

Akú ste s trénerom Deličom nasadili taktiku do súboja?

Taktika v postoji bola kopať calf kick alebo vysoké kopy, aby ma cez stredné kopy súper nemohol hádzať, no a troška zaboxovať. Čo sa týka zeme, boli sme pripravený na zápasnícke útoky hlavne single a double leg takedown, takže využiť to a pracovať z obranných pozícii, aby sa musel súper brániť. Na začiatku prípravy som mal za úlohu študovať pozíciu front head lock, ktorá mi veľmi pomohla ku víťazstvu.

Popíš svoje pocity po takejto dôležitej výhre.

Po zápase som mal výborné pocity pretože to bol silný súper ale moja tvrdá príprava sa vyplatila. Ten pocit sa ťažko opisuje. Život ide však ďalej a ja sa už teraz pripravujem na ďalšie výzvy.

Ako hodnotíš svoj výkon? Si sním spokojný, alebo si tam videl ešte nejaké rezervy?

Po pozretí videa nie som až tak spokojný, no snažil som sa v rámci možností využiť taktiku, ktorú sme mali nastavenú. Stále je však na čom pracovať a ja som ešte len na začiatku. Do budúcna to bude zase určite lepšie.

Čo ťa najbližšom období čaká?

Najbližšie ma čakajú grapplerske akcie ako Puchar Polski či XFN Submission (ak má vyberú). Som typ zápasníka, ktorý rád zápasí a myslím, že práve toto mi pomáha sa zlepšovať. Čo sa týka MMA, tak to uvidíme podľa ponúk, ktoré budú.

Kam ďalej

Križanovič v hlavnom zápase CFT3 porazil Pajtinu, v klietke mal kuriózny problém Nechcem na nič vyčkávať, hovorí Ronald Paradeiser pred hlavným duelomTomáš Votava po výhre nad Redentom: Som ešte len na začiatkuMikuláška zrazilo auto s „drzým“ vodičom. „Automaticky som ho hneď pleskol,“ hovorí „Baba Jaga“„Nechápem to klamanie okolo,“ reaguje Mikulášek na VémoluVémola sa Mikuláškovi ospravedlnil. „Nemôžem za to, že som bol po operácii a potom chytil koronu,“ dodáva