Smrť blízkeho priateľa zobral ako motiváciu. Kleinov súper sa podelil o svoje pocity pred zápasom


Už tento víkend budeme svedkami historického UFC 253, na ktorom sa predstaví aj prvý slovenský zástupca. Ľudovít Klein (16-2, 0-0 UFC) bude čeliť nebezpečnému Novozélanďanovi Shaneovi Youngovi (13-4, 2-1 UFC).

Young v UFC prehral jediný súboj, a to práve s aktuálnym šampiónom pérovej váhy Volkanovskim. Zaujímavosťou je, že tento duel vtedy zobral narýchlo, len sedem dní pred jeho uskutočnením. Teraz bude v podobnej situácií, keďže pôvodný súper Nate Landwehr bol pozitívne testovaný na COVID-19 a nahradil ho náš Lajoš Klein.

Predsa len je tu však rozdiel, a to v tom, že teraz má za sebou plnohodnotný tréningový kemp. „Keby som do toho súboja išiel s celým tréningovým kempom, myslím, že by som vyhral," tvrdí Young o zápase so súčasným šampiónom UFC pre portál 7news.com.au.

Novozélanďan náhradu v podobe slovenského bojovníka uvítal, pretože sa bál, že sa mu súboj úplne zruší. „Najprv som bol naštvaný, pretože som si myslel, že nebudem mať zápas,“ hovorí Young  pre Newshub.co.nz. „Asi minútu som trucoval a potom mi tímový kolega Israel Adesanya povedal, že mi niekoho nájdu. Úprimne povedané, vítam túto výzvu a to, že sa musím prispôsobiť,“ hovorí o súboji s Kleinom.

„Je nebezpečný, ale každý je nebezpečný, keď vás prinúti hrať svoju hru,“ povedal Young pre 7news.com.au. "Nový Zéland však má, v porovnaní so Slovenskom, bohatú históriu bojových športov," myslí si Novozélanďan.

„Klein nebude bojovať iba so mnou, ale aj so všetkými ostatnými ľuďmi, ktorí tam budú v duchu so mnou,“ naráža Young na blízkych tímových kolegov, ktorí taktiež bojujú v UFC - Adesanyu, Ridella a Kara-Franceho.

Minulý rok zasiahla novozélandského bojovníka smutná správa. Jeho kamarát Chy Cassidy si siahol na život. Stratu blízkeho priateľa Young prekonal a zármutok pretransformoval na motiváciu do tréningu. „Sú momenty, pri ktorých ste úplne odpálení, vaše pľúca horia, máte nohy v plameňoch a chcete si odpočinúť. Ale potom si spomeniem, že niektorí ľudia majú večný odpočinok. V tých chvíľach mám pocit, že Chy a moji predkovia sú na mojom ramene a hovoria mi, aby som pokračoval. To ma okamžite motivuje,“ vyjadruje Novozélanďan silné slová pre portál 7news.com.au.

Foto: Jeff Bottari/Mike Roach/Zuffa LLC via Getty Images

Kam ďalej

Tomáš Deák spoznal súpera na debutový zápas v ACA. Chce sa prebojovať až k tituluCormier: Adesanya v ťažkej váhe? Až na jednu výnimku problém pre kohokoľvekVnuk mafiánskeho bosa okúsil trpkosť porážky, dokáže teraz pokračovať v „očiste“ svojho mena?Vlasto Čepo reaguje na svoju prvú prehru v profi MMA: Súper bol lepšíMikulášek o výhre Vémolu: „Stále tá istá sr*čka“„Pôjdeme im po krku,“ avizuje Novotný po problémoch s platbami za PPV