Attila Végh: Lajoš je v životnej forme, dúfam, že celé Slovensko je za nami


Už dnes v noci sa bude písať ďalšia kapitola slovenskej histórie, keď na svoj prvý zápas vo farbách UFC nastúpi Lajoš Klein. Ak aj keď nešlo všetko podľa plánu Attilá Végh verí, źe Klein ukáže, prečo je považovaný za veľký talent domáceho MMA.

V akej forme je Lajoš?

Lajoš je vo vynikajúcej forme, povedal by som, že v životnej forme a ideme do vojny na 110 percent.

Na čom ste najviac za tú krátku dobu pracovali?

Pracovali sme najviac na tom, aby vydržal tiet tri kolá, keďže súper má tú kondíciu neskutočne nabitú a tu je ta klíma troška iná. Súpera sme si naštudovali, aj keď sme na to nemali veľa času, keďže jeho meno sme sa dozvedeli v rovnaký ďeň, ako Lajoš podpísal zmluvu. Všetko je už ale preštudované a máme svoj game plan.

Aká je psychická pohoda v tíme pred historickým duelom?

Psychická pohoda je u nás veľmi dobrá. Máme tu pozitívnu náladu. Máme tu dobré podmienky na tréning, je tu taký malý gym, kde sme trénovali dvakrát denne. Prispôsobovali sme sa taktiež na čas, kedy bude zápas.

V čom bude silný Lajošov súper Young?

Súper bude silný v tom, že trénuje v dobrom gyme, kde aj napríklad Adesanya. Je dobrý v postoji, ale namá nejakú zbraň ako má Lajoš ten high kick, push kick a výbušnosť. Súper skôr iba udiera, ale má veľmi dobrú branu.

Na čo si treba dávať v zápase pozor?

Budeme si dávať pozor, aby sme to neprepálili, hlavne v prvom kole pri tejto klíme, ktorá tu je.

Aký je to pre teba ako trénera pocit, vychovať prvého slovenského UFC fightera?

Je to pre mňa úžasný pocit, lebo si naďalej plním svoje sny. Mám rodinu, vyhral som zápas storočia, Bellator šampión... Hovoril som, že mojim ďalším cieľom je mať svojho zverenca v UFC a je to tu, čiže všetko ide podľa plánu. Som nesmierne šťastný a dúfamu, že celé Slovensko stojí za nami.

Cítiš, že rovnako ako ty v Bellatore, môže Lajoš dokázať v UFC veľké veci?

Áno, myslím si, že Lajoško môže v UFC ukázať veľké veci. Základ bol, aby sme sa sem dostali a teraz si tú cestu musí sám vybojovať, lebo v klietke s ním nebude nik iný iba súper. Má veľké ambície, aby bol šampión, chce byť najlepší a my stojime za ním.

Aké budú tvoje slová Lajošovi tesne pred súbojom?

Slová pred zápasom budú stále motivačné, prečo je tu, čo je jeho cieľom, prečo maká. Teraz je to tá čerešnička, že sa môže ukázať pred celým Slovenskom a celým svetom. Môže ukázať, aký je obrovský talent. Už mám v hlave pripravené všetky veci, takže ideme podľa plánu.

Ďakujem všetkým, ktorí nás podporujú a sledujú našu cestu. Buďte s nami, lebo spolu sme najsilnejší!

Kam ďalej

Tomáš Deák spoznal súpera na debutový zápas v ACA. Chce sa prebojovať až k tituluCormier: Adesanya v ťažkej váhe? Až na jednu výnimku problém pre kohokoľvekVnuk mafiánskeho bosa okúsil trpkosť porážky, dokáže teraz pokračovať v „očiste“ svojho mena?Vlasto Čepo reaguje na svoju prvú prehru v profi MMA: Súper bol lepšíMikulášek o výhre Vémolu: „Stále tá istá sr*čka“„Pôjdeme im po krku,“ avizuje Novotný po problémoch s platbami za PPV