Ľudovít Klein prepisuje históriu, dokázal to, čo nikto pred ním


Dnešný deň sa zapíše do histórie. Ľudovít Klein dokázal už v druhej minúte súboja knokautovať Shane Younga a pripísal si tak prvé víťazstvo v najlepšej lige sveta nie len pre seba, ale aj pre Slovensko.

Už od začiatku zápasu mal Klein všetko pevne v rukách, keď súperovi uštedril niekoľko kopov na stred tela. Touto taktikou chel docieliť, aby Young púšťal ruky trocha nižšie a tak si pripravoval pôdu na svoj unikátny high kick.

Ten skutočne prišiel už na začiatku druhej minúty, keď ním Klein ukončil kombináciu úderov a Young zostal otrasený. Lajoš na nič nečakal a po tvrdom zdviháku poslal súpera tvrdo k zemi, kde po ďalšom údere rozhodca súboj ukončil.

Klein vo svojom debute predviedol parádne divadlo, z čoho ostali nadšení aj komentátori UFC, ktorí Kleina okamžite zaradili medzi čiernych koňov pérovej váhy. Younga totiž v jeho kariére nik nedokázal ukončiť a už vôbec nie v takomto štýle.

"Je to najlepší pocit na svete, nedá sa to opísať," komentoval v pozápasovom rozhovore Klein svoj výkon pričom podotkol, že práve high kick je jeho špecialita. Nechýbal ani vtipný moment od Attilu Végha, ktorý jednu z otázok s úsmevom prekladal. "Povedz iba, že si brutal bappy." Slovensko sa tak teší zo skvelého výsledku obrovského talentu domácej scény.

Kam ďalej

Tomáš Deák spoznal súpera na debutový zápas v ACA. Chce sa prebojovať až k tituluCormier: Adesanya v ťažkej váhe? Až na jednu výnimku problém pre kohokoľvekVnuk mafiánskeho bosa okúsil trpkosť porážky, dokáže teraz pokračovať v „očiste“ svojho mena?Vlasto Čepo reaguje na svoju prvú prehru v profi MMA: Súper bol lepšíMikulášek o výhre Vémolu: „Stále tá istá sr*čka“„Pôjdeme im po krku,“ avizuje Novotný po problémoch s platbami za PPV