Roman Paulus presvedčivým výkonom zdolal Lengála, jeho cieľ je opasok šampióna Výzvy


Oktagon Výzva má za sebou tretí duel a po dvoch porážkach slovenský tím zaknihoval prvé víťazstvo. Postaral so o neho Roman Paulus zo Spartakus Fight Gymu, ktorý uškrtil Vladimíra Langála.

Paulusa sme mali možnosť vidieť už v Undergrounde, kde si vôbec neviedol zle. Dalo sa teda očakávať, že pozvánka do novej Výzvy môže prísť. "S návrhom prišiel môj tréner Janko Hudák. Vravel, že by ma chceli do toho projektu, tak som sa potešil. Pýtal som sa, že aká to bude váha, či 66 alebo 68, odpovedal mi, že 72. Najprv som si hovoril, že je to na mňa veľa, ale potom som si to nechal uležať v hlave a hovorím si, že idem do toho, keďže Výzvu som pozeral od začiatku a bavilo ma to," prezradil Paulus.

Príprava na šou sa uskutočnila v Spartakus Fight Gyme, kde sa mladík veľmi tvrdo pripravoval aj s Karolom Ryšavým, Braňom Zuzákom, Mišom Plesníkom, Lajšom Kleinom, Rišom Koncom a Attilom Véghom. Na vile a v Oktagon gyme sa už iba udržiavala forma, pričom pomocnú ruku podal už aj Ilja Škondrič.

Nakoniec Paulus dostal za súpera Lengála, o ktorom savedelo, že je je skúsený postojár, ktorý si už pomaličky trénoval aj zem. "Vedel som, že nejakú obranu proti strhom tam bude mať, bude vedieť nejaké základné prvky z jiu jitsu. Tvrdé údery boli ale jeho najväčšia zbraň," pokračuje Paulus. Ten ale ukázal, že je komplexnejším bojovníkom a chirurgicky pracoval ako v postoji, tak aj na zemi.

"Ja som si veril aj v postoji. Určite som mu chcel ukázať, že som aj tam nebezpečný a po prípade, ak bude možnosť, žeby sa na mňa nalepil, tak ho zhodiť dole. Nejako mi tam padol ten high kick, padlo to tam dosť presne a keď som videl, že ide k zemi, tak som sa nepobláznil, odhodil som mu nohy, začal ground and pound a už keď sa mi otočil, tak mi nastavil krk a šiel som po tom rear naked choku." Pred zápasom pritom Ján Hudák svojmu zverencovi poradil, aby skúsil predný high kick, keďže súper sa až príliš sústredil na obranu strhov. Vyšlo to a pozápasové lekárske vyšetrenie dokonca potvrdilo, že Paulus svojim kopom zlomil Lengálovi sánku.

Roman tak strhol prvú výhru na stranu Slovenska a po tak presvedčivom výkone ho pravdepodobne uvidíme v semifinále. Ak sa tam Paulus dostane, jeho ciele budú iba tie najvyššie. "Určite budem stále makať naplno. Teraz sme v príprave, a keď sa dostanem do semifinále, tak chcem vyhrať semifinálový zápas. Ak by som postúpil do finále, určite sa chcem poctivo pripraviť a zobrať si opasok."

Kam ďalej

Tomáš Deák spoznal súpera na debutový zápas v ACA. Chce sa prebojovať až k tituluCormier: Adesanya v ťažkej váhe? Až na jednu výnimku problém pre kohokoľvekVnuk mafiánskeho bosa okúsil trpkosť porážky, dokáže teraz pokračovať v „očiste“ svojho mena?Vlasto Čepo reaguje na svoju prvú prehru v profi MMA: Súper bol lepšíMikulášek o výhre Vémolu: „Stále tá istá sr*čka“„Pôjdeme im po krku,“ avizuje Novotný po problémoch s platbami za PPV