Svojho súpera chcem ukončiť knokautom, prezrádza František Fodor


Už budúcu sobotu je na programe ďalší turnaj organizácie Oktagon s poradovým čislom 17. Na kvalitnej štartovke sa objaví aj František Fodor, ktorý má jasný plán.

Zástupca OFA Bratislava si zmeria sily so skúseným Matějom Kuzníkom, ktorého Fodor dobre pozná a dokonca s ním mal možnosť trénovať. "Myslím, že je to tvrdý, kvalitný bojovník s dobrou históriou," prezrádza Fodor. "Má, samozrejme, svoje silné a slabé stránky. Silná stránka je, že je taký ťahavý, chce hádzať na zem, má dobrý rear naked choke, takže mu nebudem dávať chrbát." Práve zem by mala byť teda Kuzníková najväčšia zbraň, na ktorú chce ale Fodor pohotovo reagovať a plán je teda udržiavať súboj čo najviac v postoji.

Pre Fodora bol ale tento zápas aj pomerne riskantný, keďže ho zobral iba tri týždne pred turnajom, keď nahradil zraneného Mareka Bartla. Slovenský zástupca ale konštantne naplno trénuje, je vo forme, a tak ostáva zdolať už iba poslednú prekážku "Trénoval som stále, len som mal trocha vyššiu váhu. Teraz to bude troška ťažké tento záver, ale zobral som to, lebo kto vie, kedy by som mal zápas. Toto je veľká príležitosť, takže to beriem."

Počas pauzy pritom rodák z Nových Zámkov piloval všetky techniky, ale najviac sa zameriaval na stránky, kde má najväčšie rezervy. "Trénoval som všetky aspekty boja, ale hlavne moje slabiny, wrestling, prácu na pletive, aby som sa vedel orientovať v týchto situáciách a vedel som pretaviť ten môj stand up. Aby sme sa nevyhýbali boju, ak môžeme bojovať."

Ako je už o Fodorovi známe, jeho najväčšou zbraňou bude postoj. Ten sme mohli vidieť v akcii aj v jeho poslednom zápase s Dauliatovom, ktorého dokázal knokautovať. Od Kuzníka teda očakáva, že si bude dávať pozor práve na tvrdé údery, ktoré môźu v sekunde priniesť ukončenie.

Pre duelom tak nie je prekvapením, že je to práve knokaut vo veľkom štýle, ktorý má Fodor v hlave. "Ja ho od seba veľmi očakávam a môžete ho oćakávať aj vy. Budem chcieť svojho súpera ukončiť a budem ho chcieť ukončiť knokautom!"

Kam ďalej

Tomáš Deák spoznal súpera na debutový zápas v ACA. Chce sa prebojovať až k tituluCormier: Adesanya v ťažkej váhe? Až na jednu výnimku problém pre kohokoľvekVnuk mafiánskeho bosa okúsil trpkosť porážky, dokáže teraz pokračovať v „očiste“ svojho mena?Vlasto Čepo reaguje na svoju prvú prehru v profi MMA: Súper bol lepšíMikulášek o výhre Vémolu: „Stále tá istá sr*čka“„Pôjdeme im po krku,“ avizuje Novotný po problémoch s platbami za PPV