Klub SFG zverejnil finančnú dohodu s Youngom a tvrdé predzápasové požiadavky UFC


Aj takmer dva týždne po obrovskom úspechu Lajoša Kleina v UFC sa o zápase s Youngom živo diskutuje.

Naposledy to bol tréner Younga, ktorý Kleina veľmi ostro kritizoval za nezvládnutie váhy a obvinil ho, že sa na to vykašľal. Také jednoduché to ale nie je, zápas bol totiž na short notice, keď sa zmluva podpísala iba 9 dní pred turnajom. Už o dva dni po podpise pritom zástupca SFG musel odletieť na miesto turnaja, kde ešte absolvoval karanténu.

Posledné dva dni na Slovensku ale boli doslova šialené, keď UFC poslalo Kleinovi veľký zoznam požiadavok, ktoré musel s takmer okamžitosťou doložiť:

- Podpísaná zmluva s organizáciou
- Podpísaná zmluva na zápas
- Vyplnený zdravotný dotazník
- Vyplnený a podpísaný bankový dotazník
- W-8 BEN dokument vyplnený a podpisaný
- MMA prihláška vyplnená a podpísaná
- Dokument o používaní fotografií vyplnený a podpísaný
- Informácie o výstoroji bojovníka a trénerov v rohu
- Krvná skúška - musí obsahovať výsledok CBC, HIV, HEP B povrchové antigény a HEP C protilátky
- Fyzické testy – Priložený dokument musi vyplniť lekár
- Očný test – Musia byť vykonané špecialistom, všeobecný lekár nebude akceptovaný
- MRI & MRA skeny mozgu – Oba dokumenty musia byť poslané radiológom, ktorý testy vykonal
- EKG – musí byť vykonané EKG a poslaný výstupný graf
- Mená, mail a telefónne čisla trénerov v rohu
- Oskenované pasy trénerov
- Preferované letisko, z ktorého sa odlieta na turnaj

Po absolvovaní všetkých prehliadok a vyplnení potrebných dokumentov družina okamžite odlietala do Abu Dhabi. Po prílete boli Klein s trénermi uzavretí v karanténe a jedli hotelovu stravu. Situácia sa skomplikovala taktiež v deň váženia, kedy došlo vinou rečovej bariéry k nedorozumeniu. Klein s tímom nevedel, kedy sa presne váži a predpokladali, ža dostanú ešte nejaký čas na druhé váženie, čo sa ale nestalo.

Po týchto udalostiach dostal Shane Young s tímom možnosť zápas odmietnuť, alebo si zvoliť svoje podmienky. Zástupcovia Spartakus Fight Gym popísali vyjednávanie. "Zvolili si 30% z Kleinovej mzdy + druhé váženie na nižšiu váhu. Potom sme vyjednali 35% a o niečo vyššiu váhu, no nakoniec si zobrali 40% (o čom máme písomný dokument), čiže oni súhlasili so 40% s tým, ze sa ide do zápasu." Týmto bola celá vec pre tím ukončená, keďže zaplatil tvrdú daň.

Po zápase ale bolo všetko inak, keď sme od viacerých ľudí zo strany Younga počuli ostré vyjadrenia smerom ku Kleinovi a zaznievali aj reči o prepustení z UFC. Youngovmu trénerovi dokonca vadilo, že sa Klein z výhry po zápase tešil, čo nabrúsilo samotného Attilu Végha. "To, že sa tešil po zápase, kde je prvý Slovák v UFC? Milióny ľudí ho doma sledujú, podporujú a ešte ho takto knokautoval, tak nech sa zadrhnú, že sa tešil!"

Zdá sa tak, že chlapci z Nového Zélandu si ani po tak drvivej porážke nedokážu uznať prehru a vinu hľadajú v niečom inom, ako vo výkone svojho zverenca.

Kam ďalej

Tomáš Deák spoznal súpera na debutový zápas v ACA. Chce sa prebojovať až k tituluCormier: Adesanya v ťažkej váhe? Až na jednu výnimku problém pre kohokoľvekVnuk mafiánskeho bosa okúsil trpkosť porážky, dokáže teraz pokračovať v „očiste“ svojho mena?Vlasto Čepo reaguje na svoju prvú prehru v profi MMA: Súper bol lepšíMikulášek o výhre Vémolu: „Stále tá istá sr*čka“„Pôjdeme im po krku,“ avizuje Novotný po problémoch s platbami za PPV