„Pôjdeme im po krku,“ avizuje Novotný po problémoch s platbami za PPV


Škvrnou na včerajšom podujatí boli problémy s PPV. Viacerí fanúšikovia čakali hodiny, kým obdržali prístupové údaje. Oktagon vysvetľuje, že chyba nenastala na ich strane.

Usporiadať podujatie za súčasných podmienok je takmer nemožná úloha.

Promotérom Oktagon MMA sa to však podarilo. Napokon pre svoj turnaj získali od českej vlády výnimku a hoci štartovku výrazne okresal aj samotný koronavírus, sedem statočných dvojíc pripravilo fanúšikom výbornú šou. 

Teda, minimálne tým fanúšikom, ktorým prišiel kód. 

Platený PPV prenos opäť mal svoje muchy. Tie sa tentoraz až na pár momentov netýkali kvality prenosu, ale vôbec prístupu k nemu. Viacero ľudí hlásilo, že aj keď vykonali platbu za PPV, prístupový kód im dlho nechodil. Niektorí obdržali svoje prístupové údaje až pred poslednými súbojmi.

Organizácia si bola vedomá týchto komplikácií, ktoré z časti skazili dojem z inak skvelého výkonu celého organizačného tímu. Problém údajne nastal na strane externej spoločnosti, ktorá mala na starosti spracovanie platieb. „Jedna z dvoch spoločností absolútne nezvládla svoju prácu. Ani jedna nechce uznať svoju chybu. Hneď v pondelok plánujeme učiniť všetky právne kroky a budeme požadovať nápravu,“ píše sa v oficiálnom stanovisku na stránkach Oktagonu.

V správe sa ďalej uvádza, že organizácia počíta s vrátením peňazí fanúšikom, ktorí v snahe získať kód zakúpili prenos viackrát. 

K situácii sa vyjadril tiež Ondřej Novotný, ktorý chápe frustráciu divákov, no zároveň upozorňuje na skutočnosť, že Oktagon v priebehu včerajšieho večera nemal dosah na to, aby problém odstránil.

„Iba ťažko si môže niekto predstaviť, koľko síl vydal celý tím na tento turnaj,“ uviedol Novotný neskrývajúc hnev, „a aj napriek tomu mnoho ľudí čakalo na svoj kód príliš dlho. Ani nemôžete vedieť, ako nás to všetkých se*ie. Obe firmy, ktoré majú za úlohu spracovanie platieb, sa len vyhovárajú jedna na druhú.“

„Nie sme schopní kúpiť si všetko svoje, a tak sa snažíme prenajať si to najlepšie. A oni nám potom napriek tomu, že sme im povedali, aký bude nápor, povedia, že to nečakali.“

Novotný po vzore tlačovej správy z oficiálnych stránok Oktagonu avizuje právnu dohru so spoločnosťami, o ktorých je reč. „Túto fotku sem dávam preto, aby ste vedeli, že im pôjdeme tvrdo po krku, a to so všetkým hnevom, ktorý v sebe, vy i my, máme. Urobíme maximum pre to, aby to pocítili. Ďakujeme za podporu a samozrejme, opakované platby zajtra odchádzajú naspäť na vaše účty,“ dodal Novotný.

Foto: Instagram/@ondrejnovotny

Kam ďalej

Tomáš Deák spoznal súpera na debutový zápas v ACA. Chce sa prebojovať až k tituluCormier: Adesanya v ťažkej váhe? Až na jednu výnimku problém pre kohokoľvekVnuk mafiánskeho bosa okúsil trpkosť porážky, dokáže teraz pokračovať v „očiste“ svojho mena?Vlasto Čepo reaguje na svoju prvú prehru v profi MMA: Súper bol lepšíMikulášek o výhre Vémolu: „Stále tá istá sr*čka“„Pôjdeme im po krku,“ avizuje Novotný po problémoch s platbami za PPV