Umar Nurmagomedov bol hospitalizovaný, Khabibov zápas by napokon nemal byť ohrozený


Turnaj UFC 254 napokon síce príde o jeden zo zápas, no titulový súboj zatiaľ nie je v ohrození.

Z Dubaja prišli veľmi znepokojujúce správy. Umar Nurmagomedov, mladší bratranec slávnejšieho Khabiba Nurmagomedova, bol hospitalizovaný v nemocnici. Dôvodom jeho zdravotných problémov mala byť „chrípka“.

Umar Nurmagomedov sa mal predstaviť na nadchádzajúcom turnaji UFC 254, čo teraz neprichádza v úvahu. Pre UFC to však potenciálne mohlo znamenať ešte väčší problém. Umar sa na zápas pripravoval spoločne s Khabibom, ktorý má v hlavnom zápase celého podujatia zjednocovať opasky s Justinom Gaethjem.

„Zápas Umara Nurmagomedova a Sergeya Morozova je zrušený po tom, čo Umara hospitalizovali s chrípkou. To zároveň znamená riziko pre duel Khabiba s Gaethjem, keďže Umar bol súčasťou Khabibovho kempu,“ uviedol ruský novinár Denis Geyko z agentúry RT. Následne ale situáciu upokojil aktuálny šampión ľahkej váhy. 

Khabib uviedol veci na pravú mieru v príspevku na sociálnych sieťach. „Posledné dni bol Umar na izbe s vysokou horúčkou. Tú zapríčinila stafylokoková infekcia. Hoci chcel ísť s nami a zápasiť, jeho stav sa dnes pred odletom zhoršil a museli ho vziať do nemocnice.“

Pôvodnú paniku vysvetľujú správy, ktoré priniesol Igor Lazorin z agentúry TASS. Umara Nurmagomedova previezli do nemocnice s príznakmi, ktoré nevylučovali ani nákazu koronavírusom. „Previezli ho do nemocnice s ťažkou chrípkou, mal horúčku a zvracal," napísal Lazorin.

Aj John Morgan z portálu MMA Junkie ale ubezpečuje, že podľa jeho zdrojov je zápas Khabiba Nurmagomedova naďalej mimo ohrozenia. „Niekoľko ľudí z UFC ma uistilo, že s Khabivovým duelom je všetko v poriadku,“ potvrdil Morgan.

Kam ďalej

Tomáš Deák spoznal súpera na debutový zápas v ACA. Chce sa prebojovať až k tituluCormier: Adesanya v ťažkej váhe? Až na jednu výnimku problém pre kohokoľvekVnuk mafiánskeho bosa okúsil trpkosť porážky, dokáže teraz pokračovať v „očiste“ svojho mena?Vlasto Čepo reaguje na svoju prvú prehru v profi MMA: Súper bol lepšíMikulášek o výhre Vémolu: „Stále tá istá sr*čka“„Pôjdeme im po krku,“ avizuje Novotný po problémoch s platbami za PPV