Khabib bojoval so zlomenou nohou, zranenie tajil aj pred UFC


Víťazstvo Khabiba Nurmagomedova v hlavnom zápase podujatia UFC 254 bolo dôkazom nielen mentálnej, ale aj fyzickej odolnosti.

Iba málokto si dokáže predstaviť, čím sa Khabib prešiel v uplynulých týždňoch a mesiacoch. Fakt, že to v zápase s Justinom Gaethjem na sebe vôbec nedal poznať, je prejavom obrovskej mentálnej sily.

Khabib však musel prekonať aj fyzické prekážky. Po jeho výkone je tomu až ťažké uveriť, no zápasil so zranením, po ktorom by nejeden bojovník odstúpil z duelu a azda nikto by mu to nemal za zlé.

Prezident UFC Dana White na pozápasovej tlačovej konferencii prezradil, že Khabib si približne pred troma týždňami zranil nohu. Skončil v nemocnici s dvoma zlomenými prstami a ešte zlomenou kosťou v chodidle.

„Nikomu o tom nepovedal. Ja som sa to dozvedel až teraz po zápase, od ľudí z jeho tímu,“ uviedol White.

Nurmagomedov sa zrejme obával, že by mohol prísť o možnosť dať definitívnu bodku za kariérou. O svojom zranení preto radšej ani neinformoval zástupcov UFC.

Napriek zraneniu Nurmagomedov so sebazaprením pokračoval v príprave, nastúpil do zápasu a dominantnou výhrou ukončil svoju úžasnú kariéru.

Kam ďalej

Procházku čaká najväčšia výzva kariéry!Kleinov súper Shane Young: Nerobím z toho tragédiu, dostal som tvrdú lekciuPri útokoch vo Viedni riskovali životy MMA zápasníci, jeden bojoval so Slovákom ParadeiseromPešta vyzýva Vémolu, aby vrátil levíča do prírody. Zohnal mu aj pomoc z neziskovkyIlja Škondrič: Je to 50 na 50, preto sa na tento súboj veľmi tešímKhabib Nurmagomedov - Kariérne zárobky