Jiří Procházka pred súbojom s Reyesom: Namiešame na neho tú najlepšiu medicínu


Jiří Procházka (27-3-1 MMA, 1-0 UFC) sa medzi elitou poloťažkej váhy UFC uviedol skvelým knokautom, ktorým ukončil bývalého titulového vyzývateľa Volkana Oezdemira. Teraz má možnosť opäť predviesť svoje kvality, keď ho 27. februára budúceho roka preverí Dominick Reyes (12-2 MMA, 6-2 UFC).

Sám Reyes pritom bojoval v posledných dvoch zápasoch o titul, a aj keď nesupel, najmä v súboji s Jonesom zanechal výborný dojem. Súboj s Procházkom by mal byť hlavným zápasom celého turnaja, čo je, samozrejme, ďalším historickým míľnikom domácej MMA scény.

„Teším sa na súboj s Dominickom Reyesom, hoci som nečakal, že sa to podarí dohovoriť. S takým človekom, ktorý je v rebríčku takto vysoko. Teším sa na neho,“ hovorí Procházka pre iSport.cz.

„Je to gentleman, ktorý chodí bojovať pre ten výkon. Všetky zápasy má odmakané. A je na ňom vidieť, že má celkom dobrý charakter, pretože sa pred zápasmi nevyjadruje nejako extrémne, je normálny,“ myslí si český bojovník.

A ako vníma Reyesov septembrový súboj o uvoľnený titul s Poliakom Janom Błachowiczom, ktorý  prehral v druhom kole na TKO?

„Jeho posledný zápas hodnotím tak, že z jeho strany to nebolo úplne stopercentné. Sám sa držal trochu späť. Ale hlavne mu Błachowicz nedovolil urobiť žiadnu akciu, čo nie je úplne môj štýl, že by som nechcel súperovi dovoliť nič urobiť.

Skôr sa snažím využívať jeho chyby a pohyb, no uvidíme. Nejakú stratégiu vymyslíme. Pozrieme sa poriadne na jeho zápasy a z jeho pohybu na neho namiešame tú najlepšiu medicínu,“ uzatvára Procházka pre iSport.cz.

Video: Najlepšie ukončenia Dominicka Reyesa

Foto: Fight24.pl

Kam ďalej

Procházku čaká najväčšia výzva kariéry!Kleinov súper Shane Young: Nerobím z toho tragédiu, dostal som tvrdú lekciuPri útokoch vo Viedni riskovali životy MMA zápasníci, jeden bojoval so Slovákom ParadeiseromPešta vyzýva Vémolu, aby vrátil levíča do prírody. Zohnal mu aj pomoc z neziskovkyIlja Škondrič: Je to 50 na 50, preto sa na tento súboj veľmi tešímKhabib Nurmagomedov - Kariérne zárobky