Roman Paulus: Verím, že v našom gyme bude ďalší opasok


Prvé semifinále Oktagon Výzvy máme za sebou a aj v piatej sérii šou bude mať Slovensko vo finále svojho zástupcu. Roman Paulus totiž ukázal výbornú komplexnosť a po prvom zápase, kde predviedol pekný high kick v postoji, to tentokrát bolo o jeho zemiarských schopnostiach.

Do semifinále dostal zástupca SFG Trnava nebezpečného postojára Michala Krčmářa, ktorý má na svojom konte viac ako stovku zápasov v thajskom boxe a tak bola taktika jasná. "Pred súbojom som sa sanžil čo najviac sústrediť a byť čo najviac namotivovaný. Súpera som si chceli najprv načítať, ale keď som sa dostal do zápasu, veľmi som to nedodržal a začal som hneď tlačiť. Keď som videl, že je už chrbtom k pletivu, tak som to preniesol na zem."

Paulus sa pritom súboj snažil ukončiť už v prvých momentoch po prechode na zem, keď sa ocitol v dobrých pozíciách. "Myslel som, že to skôr ukončím na ground and pound, lebo tam padali, či už lakte alebo aj údery. Stále sa mi ale otáčal a nedarilo sa mi ho roztiahnuť, aby som mu znemožnil pohyb a mohol to ukončiť. Tak som prešiel na ten krk a to mi vyšlo," prezrádza mladý talent a dopĺňa, že keď videl, ako to má dobre chytené, neváhal poriadne pritlačiť.

Po zápase okrem pochvaly trénerov Paulus ocenil aj súperovu solídnu obranu, ktorú si dekorovaný postojár Krčmář stihol nadrilovať. Priznáva však, že aj on sa trocha ´osprostil´ a preto mu súper aj z nejakých pozícií unikol.

Pred Paulusom tak ostáva zdolať už iba poslednú prekážku, tú finálovú. Po tomto súboji si môže s hrdosťou pripnúť opasok. "Verím v to, že ho vyhrám a bude u nás pekne v gyme."

Kam ďalej

Procházku čaká najväčšia výzva kariéry!Kleinov súper Shane Young: Nerobím z toho tragédiu, dostal som tvrdú lekciuPri útokoch vo Viedni riskovali životy MMA zápasníci, jeden bojoval so Slovákom ParadeiseromPešta vyzýva Vémolu, aby vrátil levíča do prírody. Zohnal mu aj pomoc z neziskovkyIlja Škondrič: Je to 50 na 50, preto sa na tento súboj veľmi tešímKhabib Nurmagomedov - Kariérne zárobky