20 miliónov za zápas? Nestačí, najväčšia hviezda boxu rozviazala svoj megakontrakt


Najlepší boxer sveta Mexičan Canelo Alvarez sa dostal spod zmluvy s celkovou hodnotou 365 miliónov dolárov.

Boxer Saul Canelo Alvarez (53-1-2, 36 KO) podpísal v roku 2018 kontrakt so streamovacou službou DAZN v hodnote 365 miliónov amerických dolárov. Zmluva zahŕňala jedenásť duelov v priebehu piatich rokov.

Pre DAZN išlo o veľkú investíciu, od ktorej si ale táto platforma sľubovala veľké veci. Tie však akosi neprišli. Canelovmu tímu sa údajne príliš nechce do tretieho súboja s Golovkinom, ktorý sa taktiež neženie za trilógiou. Canelovými súpermi boli namiesto toho v rámci kontraktu s DAZN Rocky Fielding, Daniel Jacobs a Sergey Kovalev. 

A hoci nikto nechce spochybňovať, že ide o kvalitných boxerov, ani jeden nedosahuje Canelovu úroveň. Mexičan má aj tak za zápas garantovaných najmenej 35 miliónov. Niet sa teda čomu diviť, že zástupcovia DAZN neboli nadšení výberom jeho súperov a aj vplyvom pandémie a finančných strát chceli, aby Canelo trochu ubral z dohodnutých podmienok. Podľa portálu The Athletic mal Canelo s novou zmluvou dostať približne 20 miliónov za zápas.

To sa Canelovi vôbec nepozdávalo a nezhody prerástli v súdny spor. Na opačnej strane sporu sa spolu s DAZN ocitol aj Canelov promotér Oscar De La Hoya a jeho Golden Boy Promotions. Žaloba bola pôvodne neprijatá kvôli chybe, ktorú právnici Canela Alvareza neskôr napravili a vrátili na súd. 

Sága sa teraz po mesiacoch zrejme dočkala riešenia. Viaceré médiá, vrátane ESPN, potvrdili slová Canelovho manažéra Eddyho Reynosa, ktorý uviedol, že Canelo bol uvoľnený spod zmluvy s DAZN, ako aj spod kontraktu so svojím dlhoročným promotérom De La Hoyom.

„Po celý ten čas sme sa zodpovedne a disciplinovane pripravovali, nech sme v čo najlepšej kondícii, aby sme mohli zápasiť ešte tento rok a to napokon aj budeme,“ povedal Canelov manažér a tréner Eddy Reynoso.

Canelo by sa podľa ESPN mal po ročnej prestávke vrátiť do ringu 19. decembra. Protivníkom najlepšieho boxera planéty naprieč váhovými kategóriami bude neporazený Američan Caleb Plant (20-0, 12 KO).

 

Kam ďalej

Procházku čaká najväčšia výzva kariéry!Kleinov súper Shane Young: Nerobím z toho tragédiu, dostal som tvrdú lekciuPri útokoch vo Viedni riskovali životy MMA zápasníci, jeden bojoval so Slovákom ParadeiseromPešta vyzýva Vémolu, aby vrátil levíča do prírody. Zohnal mu aj pomoc z neziskovkyIlja Škondrič: Je to 50 na 50, preto sa na tento súboj veľmi tešímKhabib Nurmagomedov - Kariérne zárobky