Turnaj mal komentovať, nakoniec bude v hlavnom zápase: Nemám čo stratiť


Paul Felder tvrdí, že nemá čo stratiť. 5 dní na spravenie váhy? Zvládnem to, hovorí.

Stratiť hlavný zápas v rámci týždňa, v ktorom sa daný turnaj koná, je zvyčajne hotovou katastrofou. Nájsť náhradu je veľmi náročné a promotér je často odkázaný na zvyšok štartovky.

Ešte väčší problém nastáva, keď celý galavečer postavíte na jednom zápase. Presne to bol prípad tohtotýždňového podujatia UFC v centre Apex v Las Vegas. Islam Makhachev kvôli zraneniu vypadol zo súboja s Rafaelom dos Anjosom, čo znamenalo obrovský problém. Na karte nie je žiadne ďalšie zvučné meno, takže organizácia musela veľmi intenzívne hľadať náhradu.

Dos Anjos si vypýtal Michaela Chandlera, no ten má zrejme po príchode do UFC iné plány, čo mu rozhodne nemožno zazlievať. Prijať takýto zápas 5 dní pred jeho uskutočnením je veľký risk.

Tento risk sa však nebál podstúpiť Paul Felder. Rodák z Philadelphie sa zhodou okolností mal predstaviť na tomto turnaji, ale v úplne inej pozícii. „Paul Felder mal v sobotu sedieť vedľa mňa. Namiesto toho bude bojovať v hlavnom zápase,“ uviedol komentátor víkendového prenosu Brendan Fitzgerald. 

Paul Felder mal byť spolukomentátorom podujatia UFC Fight Night 182, no napokon neostal nič dlžný svojej povesti a kývol na ponuku zápasiť s bývalým šampiónom ľahkej váhy. Pritom mu neprekážalo, že sa zápas koná o 5 dní a súhlasil tiež s ľahkou váhou.

Práve to mnohých prekvapilo. Felder je známy tým, že patrí skôr medzi väčšie ľahké váhy. A aj on sám priznáva, že ešte pred časom by bolo niečo takéto jednoducho nemožné. Jeho súčasný režim je ale iný ako v minulosti, a tak mohol prijať takúto výzvu.

Felder sa už niekoľko mesiacov pripravuje na triatlonový pretek, čo ho udržuje vo veľmi dobrej kondícii. „Za normálnych okolností by som na to nemohol ani pomýšľať. Moja bežná váha sa zvykla pohybovať okolo 90 kilogramov. Dnes je to približne 80 kilogramov. Rozprávali sme sa tiež o catchweighte, no viem, že pri hlavných zápasoch preferujú ponechanie originálnej váhovej kategórie. Veď to ich aj zaujímalo, či dokážem splniť limit. Nebude to ľahké, ale zvládnem to,“ povedal Felder pre ESPN.

Nedá sa povedať, že Felder je v špičkovej forme ako pred súbojmi, na ktoré sa pripravuje dlhé mesiace pod dozorom svojich trénerov. Priznáva, že v posledných mesiacoch zavítal do gymu len z času na čas. To však na druhú stranu môže byť jeho výhodou. 

„Mám čistú hlavu, aj čerstvé telo. Nedostávam bitky na sparingoch, no stále pracujem na technike a udržiavam sa v kondícii,“ hovorí Felder.

Istý čas nebolo jasné, či sa Paul Felder ešte niekedy znova postaví do klietky. Po prehre na split decision s Danom Hookerom zvažoval odchod na športový dôchodok. Napokon sa rozhodol, že kariéru neukončí, no pri najbližšej príležitosti si dobre rozmyslí, čo mu daný zápas môže priniesť.

Keď po odstúpení Makhacheva zo zápasu dostal ponuku na stret s dos Anjosom, myslel na aktuálnu situáciu z viacerých uhlov. „Keď som pomyslel na tie všetky smutné veci, ktoré sa dejú vo svete, ako ľudia prichádzajú o prácu, trpia, a ešte sme stratili tiež Alexa Trebeka (Trebek bol moderátor známej vedomostnej súťaže Jeopardy!, pozn. red.). Povedal som si, že mám len 36 rokov. Stále som mladý, mám dobrú formu. Poďme zachrániť túto šou. Zabavíme sa, dostaneme výplatu. Môžem sa stretnúť s legendou. Čo môžem stratiť?“

„Budem sa snažiť vyhrať. Ak sa to podarí, táto výhra ma môže dostať k veľkému zápasu. Pokiaľ to nevyjde, aspoň sa mi podarí zachrániť tento galavečer. Blížim sa ku koncu mojej kariéry, nemám čo stratiť,“ dodal Felder.

Kam ďalej

Procházku čaká najväčšia výzva kariéry!Kleinov súper Shane Young: Nerobím z toho tragédiu, dostal som tvrdú lekciuPri útokoch vo Viedni riskovali životy MMA zápasníci, jeden bojoval so Slovákom ParadeiseromPešta vyzýva Vémolu, aby vrátil levíča do prírody. Zohnal mu aj pomoc z neziskovkyIlja Škondrič: Je to 50 na 50, preto sa na tento súboj veľmi tešímKhabib Nurmagomedov - Kariérne zárobky