Cormier: Hlupáčik, som zvedavý, čo budeš ty robiť po štyridsiatke


Rivalita Jona Jonesa a Daniela Cormiera azda nikdy nenapíše svoju poslednú kapitolu. 

Daniel Cormier tvrdí, že sa Jones nemôže prehlasovať za najlepšieho bojovníka všetkých čias. Ako dôvod uviedol Jonesove opletačky s antidopingovou agentúrou. 

„Určite patrí k tým najtalentovanejším zápasníkom, no podľa mňa ho dopingové nálezy vyraďujú z debaty o najlepšom bojovníkovi. V bejzbale stačí pozitívny nález a už sa nedostanete do Siene slávy, a to len odpaľujete loptičku. Odpaľujete predmet, ktorý nič necíti. Tu sa bavíme o udieraní ľudí, živých bytostí. Je to príliš nebezpečné," povedal Cormier pre MMA Fighting. 

Cormier hovoril aj z vlastnej skúsenosti. „Zakaždým, čo sme zápasili, sa tam objavil nejaký problém. Zlý test je zlý test, vôbec ma nezaujíma, či je to kvôli viagre alebo niečomu inému. Jednoducho vás to vyraďuje z debaty,“ dodal Cormier.

Jones sa aktuálne pripravuje na prechod do ťažkej váhy. Aj keď v súčasnosti neposkytuje veľa rozhovorov, zvykne sa pomerne často a obsiahlo vyjadrovať na sociálnych sieťach. Práve prostredníctvom svojho profilu odpovedal Cormierovi. 

Vyčítal mu, že ukončil kariéru a nepokúsil sa o viac. „Ľudia si budú pamätať, že ma obvinili z užívania steroidov, no zároveň si budú pamätať, ako uznali moju nevinu. DC prehral posledný zápas a vzdal sa, skončil. A on chce rozprávať o vyradení z nejakej debaty. Je ľahké odísť na kraj a iba sa prizerať. DC nemá žiadne právo rozhodovať o tom, kto je a kto nie je najlepší bojovník v dejinách,“ odpovedal Jones.

Tieto slová opäť neostali bez odozvy, tentoraz zo strany Cormiera, ktorý rovnako využil sociálne siete. 

„Hlupáčik, po tom, čo si ma porazil, keď si bol na steroidoch, som najprv znova získal titul v poloťažkej váhe, potom som vyhral opasok v ťažkej váhe, mal som operovaný chrbát a Stipe ma dvakrát zdolal. To znie ako vzdávanie, však? Mám 41 rokov. Som zvedavý, čo budeš ty robiť po štyridsiatke, lúzer. Už sa neviem dočkať,“ odkázal Cormier.

Vzájomná nenávisť očividne nevyprchala ani po rokoch. Dokonca ani v čase, keď už Cormier dlhšie nie je aktívnym zápasníkom.

Kam ďalej

Procházku čaká najväčšia výzva kariéry!Kleinov súper Shane Young: Nerobím z toho tragédiu, dostal som tvrdú lekciuPri útokoch vo Viedni riskovali životy MMA zápasníci, jeden bojoval so Slovákom ParadeiseromPešta vyzýva Vémolu, aby vrátil levíča do prírody. Zohnal mu aj pomoc z neziskovkyIlja Škondrič: Je to 50 na 50, preto sa na tento súboj veľmi tešímKhabib Nurmagomedov - Kariérne zárobky