Oficiálne: McGregor sa vracia do klietky v roku 2021


Conor McGregor podpísal svoj kontrakt.

Conor McGregor podľa portálu TheMacLife.com, ktorý v roku 2016 založil práve on sám, podpísal kontrakt na duel s Dustinom Poirierom. Zápas sa uskutoční 23. januára 2021, na doposiaľ neznámom mieste. Predpokladá sa, že duel bude hostiť Abú Dhabí. Správu potvrdzuje tiež ESPN.

O McGregorovom návrate do UFC sa hovorilo už niekoľko týždňov. Najpravdepodobnejšie sa javila práve možnosť odvetného duelu s Poirierom. McGregor a Poirier sa prvý raz stretli v roku 2014, keď v pérovej váhe v prvom kole zvíťazil írsky bojovník. Ten bol v tom čase ešte len vychádzajúcou hviezdou.

Odveta už prebehne v ľahkej váhe. McGregor sa medzitým stal šampiónom tejto divízie, avšak o opasok prišiel. Poirier pre zmeni získal dočasný opasok, no v zjednocovacom zápase nestačil na Khabiba Nurmagomedova.

Rokovania o tejto odvete vôbec neboli také jednoduché, ako sa mohlo na prvý pohľad zdať. Prekvapujúco veľké komplikácie nastali aj pri dohadovaní s Poirierom, kvôli čomu UFC na chvíľu pre McGregora zvažovalo výber iného protivníka.

Poirier napokon v priebehu minulého týždňa súhlasil s podmienkami a podpísal svoju zmluvu, ale až dodnes sa čakalo na stanovisko z McGregorovho tímu. Teraz už duelu nič nestojí v ceste.

Článok sme aktualizovali (17:22).

Kam ďalej

Procházku čaká najväčšia výzva kariéry!Kleinov súper Shane Young: Nerobím z toho tragédiu, dostal som tvrdú lekciuPri útokoch vo Viedni riskovali životy MMA zápasníci, jeden bojoval so Slovákom ParadeiseromPešta vyzýva Vémolu, aby vrátil levíča do prírody. Zohnal mu aj pomoc z neziskovkyIlja Škondrič: Je to 50 na 50, preto sa na tento súboj veľmi tešímKhabib Nurmagomedov - Kariérne zárobky