Silva chce odísť z UFC, White je ale proti


Legenda žiada o uvoľnenie spod zmluvy, no Dana White mení názor a nesúhlasí.

Duel Andersona Silvu s Uriahom Hallom bol po celý čas promovaný ako rozlúčkový zápas tejto legendy. Bývalý dlhoročný šampión strednej váhy ale viackrát naznačil, že pre neho ide len o posledný súboj v rámci UFC a vo svojej kariére chce pokračovať v inej organizácii.

Silva ešte stále má platný kontrakt na jeden zápas v UFC. Po prehre s Hallom však Dana White o ďalšom Silvovom dueli nechcel ani počuť. „Nemal som dovoliť, aby dnes zápasil. Bolo to čisto z rešpektu, je to legenda našej organizácie, a preto som mu tento zápas umožnil, hoci som nesúhlasil. Mal by skončiť. Žiaden 45-ročný človek by viac nemal bojovať. Tu už zápasiť nebude,“ uviedol White pred tromi týždňami na pozápasovej tlačovej konferencii.

Predpoklady sa naplnili. Silva chce ďalej pokračovať v kariére a keďže White povedal, že mu viac nedovolí bojovať v UFC, legenda žiada rozviazanie kontraktu. Portál MMA Fighting dnes najskôr prišiel so správou, že Silva dosiahol svoje a organizácia ho uvoľnila spod platnej zmluvy.

Na to však pre TMZ bleskovo reagoval prezident UFC, ktorý tieto tvrdenia vyvrátil. Silva má podľa neho platnú zmluvu na jeden zostávajúci zápas. Ak teda chce pokračovať v kariére, ďalší súboj musí prebehnúť pod záštitou UFC.

White nikdy verejne neprehlásil, že Silvovi vyhovie a rozviaže s ním aktuálne platný kontrakt. Zároveň jasne povedal, že v UFC viac zápasiť nebude. To už však očividne neplatí.

Aktualizované (23:20): Dana White sa opravil. Anderson Silva už skutočne nie je súčasťou UFC, organizácia ho napokon uvoľnila spod zmluvy.

Kam ďalej

Procházku čaká najväčšia výzva kariéry!Kleinov súper Shane Young: Nerobím z toho tragédiu, dostal som tvrdú lekciuPri útokoch vo Viedni riskovali životy MMA zápasníci, jeden bojoval so Slovákom ParadeiseromPešta vyzýva Vémolu, aby vrátil levíča do prírody. Zohnal mu aj pomoc z neziskovkyIlja Škondrič: Je to 50 na 50, preto sa na tento súboj veľmi tešímKhabib Nurmagomedov - Kariérne zárobky