Štúdium a farmárčenie, taká je vraj budúcnosť Khabiba Nurmagomedova


„Na moju farmu som kúpil ovcu,“ hovorí Khabib o plánoch do budúcnosti. Jeho manažér tvrdí opak.

Internet je hneď od momentu, kedy Khabib Nurmagomedov v pozápasovom rozhovore oznámil koniec svojej kariéry, doslova zaplavený špekuláciami, či neporazený šampión naozaj definitívne odchádza na športový dôchodok. 

Tieto debaty podporil aj prezident UFC. „Ako som povedal, podľa mňa sa vráti a upraví bilanciu na 30-0. Stále sa necháva testovať. Prečo by sa naďalej nechával testovať, pokiaľ by sa nechcel vrátiť?“ povedal White po poslednom turnaji UFC.

Nurmagomedov nedávno na sociálnych sieťach zverejnil fotku, podľa ktorej absolvoval už 47. dopingovú kontrolu od roku 2015. To znamená, že je stále súčasťou testovacieho programu antidopingovej agentúry USADA.

Napriek zotrvaniu v programe však Khabib stále presviedča, že ukončenie kariéry myslí vážne. Údajne už má vytýčené nové ciele. „Zápasiť môžete aj do štyridsiatky, no potrebujete nejaký cieľ. Ja som cieľ mal a ten som splnil. Ďalej ma už nič neženie. Budúci rok chcem venovať viac času štúdiu a rovnako som na moju farmu kúpil ovcu. Plánujem sa venovať aj tejto oblasti. Mám ešte býky a tiež kravy,“ povedal Khabib podľa agentúry TASS.

Khabib tak trvá na svojom. Paradoxne, presný opak tvrdí jeho manažér Ali Abdelaziz. 

„Falošné správy,“ napísal Abdelaziz v reakcii na prepis Khabibových slov.

Ani teraz teda nevieme, čo má vlastne Khabib Nurmagomedov v pláne. 

Kam ďalej

Procházku čaká najväčšia výzva kariéry!Kleinov súper Shane Young: Nerobím z toho tragédiu, dostal som tvrdú lekciuPri útokoch vo Viedni riskovali životy MMA zápasníci, jeden bojoval so Slovákom ParadeiseromPešta vyzýva Vémolu, aby vrátil levíča do prírody. Zohnal mu aj pomoc z neziskovkyIlja Škondrič: Je to 50 na 50, preto sa na tento súboj veľmi tešímKhabib Nurmagomedov - Kariérne zárobky