Oktagon 18: Wittner ukončil Pukača, Szabová oficiálne vyhrala ženskú Výzvu (kompletné výsledky)


Turnaj predčil očakávania. Bodoví rozhodcovia si mohli oddýchnuť, keďže sa všetky zápasy skončili pred limitom.

Oktagon 18 sa napokon konal v Zoner BOBYHALL v Brne. Podujatie sa síce konalo bez divákov, no minimálne tí za televíznymi obrazovkami si mohli užiť porciu výborných zápasov.

Turnaju sa nevyhli výrazné komplikácie, ktoré nesúviseli len s výberom dejiska. Galavečer najprv stratil Luciu Pudilovú a Ivana Buchingera, a k stratám týchto hviezd sa museli promotéri v deň konania turnaja vysporiadať aj s pozitívnym testom Romana Paulusa. Paulus sa mal vo finále piatej série šou Oktagon Výzva stretnúť s krajanom Tomášom Zajacom.

Napriek týmto stratám ale Oktagon 18 predčil očakávania, keďže bolo všetkých 10 zápasov ukončených pred limitom. Do tretieho kola dospel jedine hlavný zápas večera medzi Robertom Pukačom a Jozefom Wittnerom.

Išlo doslova o stret východu reprezentovaného Wittnerom a západu, ktorého „farby" hájil Pukač. Z Brna nakoniec celkom určite odchádza spokojnejšie výprava z Košíc. V druhom kole sa síce zdalo, že Pukač prevzal iniciatívu a začne kontrolovať priebeh duelu, no všetko zmenil tvrdý úder z úvodu tretieho kola, ktorý poslal Pukača k zemi.

Na zemi došlo k prekvapujúcemu odklepaniu zo strany Pukača. Zástupca Octagon Fighting Academy (OFA) bol zjavne otrasený a bezprostredne po skončení súboja ani on sám nedokázal vysvetliť, čo sa v danom okamihu stalo.

Každopádne, Wittner si pripísal kľúčovú výhru. „Tréner Bohuš Duľa mi povedal, nech pridám aj ďalšie údery a vyšla táto dvojka," uviedol Wittner v pozápasovom rozhovore.

Rýchle víťazstvo ešte predtým na hlavnej karte zaznamenala Lucia Szabová. Tú však mohla tešiť aj iná skutočnosť.

Szabová sa po ukončení kariéry Sandry Maškovej stala oficiálnou víťazkou štvrtej série Výzvy. I keď slovenská bojovníčka priznala, že toto rozhodne nie je spôsob výhry, aký by ju tešil.

Kompletné výsledky podujatia Oktagon 18:

Jozef Wittner def. Robert Pukač via TKO, submission to punches, 0:38 R3

Leo Brichta def. Mateusz Makarowski via submission, 2:00 R1

Lucia Szabová def. Anželika Petkevičiuté via submission, 0:43 R1

Kamil Minda def. Daniel Dittrich via TKO, 2:56 R1

Jan Fajk def. Michal Duba via submission, 3:38 R1

Matej Peňáz def. Patrik Jevický via TKO, 2:48 R1

Václav Holota def. Said Salambek Elderbiev via TKO, 4:29 R1

Robin Fošum def. Melvin Mané via TKO, 3:23 R1

Pavel Hvezda def. Igor Lukačovič via TKO, 3:59 R2

Peter Gabal def. Martin Mucha via submission, 2:27 R2

Kam ďalej

Procházku čaká najväčšia výzva kariéry!Kleinov súper Shane Young: Nerobím z toho tragédiu, dostal som tvrdú lekciuPri útokoch vo Viedni riskovali životy MMA zápasníci, jeden bojoval so Slovákom ParadeiseromPešta vyzýva Vémolu, aby vrátil levíča do prírody. Zohnal mu aj pomoc z neziskovkyIlja Škondrič: Je to 50 na 50, preto sa na tento súboj veľmi tešímKhabib Nurmagomedov - Kariérne zárobky