UFC 255: Čo spraví šampión po úspešnej obhajobe? O 3 týždne sa vidíme opäť!


Toto sme ešte v histórii UFC nevideli. Šampión bude obhajovať svoj titul dvakrát v priebehu troch týždňov.

Deiveson Figueiredo patrí medzi vychádzajúce superhviezdy UFC. Súčasný šampión mušej váhy predviedol ďalší fantastický výkon v hlavnom zápase nočného UFC 255.

Vyzývateľ, a náhradník za zraneného Codyho Garbrandta, Alex Perez nemal nárok na výhru. Figueiredo ukončil duel gilotínou už po necelých dvoch minútach prvého kola.

„Sľúbil som môjmu majstrovi, že to spravím. Trénoval som tú techniku a presne tak to aj vyšlo,“ popísal Figueiredo rozhodnutie ukončiť súboj submisiou.

Iba málokedy sa stane, že šampión v pozápasovom rozhovore v podstate vyzve svojho ďalšieho vyzývateľa. Figueiredo s tým nemal najmenší problém. „Ďalej chcem zápas s Brandonom Morenom. Verím, že to Dana White zariadi. Chcem ten zápas,“ povedal úradujúci šampión mušej váhy. Moreno rovnako zápasil na tomto turnaji, keď si v predzápasoch poradil s Brandonom Royvalom.

Jeho prianie by mohlo byť splnené v rekordne rýchlo čase, a to úplne doslovne. Podľa Ariela Helwaniho z ESPN Figueredo aj Moreno ústne súhlasili so vzájomným zápasom, ktorý by prebehol už o tri týždne v rámci UFC 256.

V takom prípade by išlo o najkratšiu pauzu medzi zápasmi v dejinách UFC, pokiaľ sa bavíme o šampiónovi alebo vyzývateľovi.

Žiaľ, UFC má silnú motiváciu okamžite dohodnúť tento titulový súboj. Decembrový galavečer pred pár hodinami definitívne stratil zápas Petra Yana s Aljamainom Sterlingom. Yan bude schopný nastúpiť do svojej prvej titulovej obhajoby až po Novom roku.

Kam ďalej

Procházku čaká najväčšia výzva kariéry!Kleinov súper Shane Young: Nerobím z toho tragédiu, dostal som tvrdú lekciuPri útokoch vo Viedni riskovali životy MMA zápasníci, jeden bojoval so Slovákom ParadeiseromPešta vyzýva Vémolu, aby vrátil levíča do prírody. Zohnal mu aj pomoc z neziskovkyIlja Škondrič: Je to 50 na 50, preto sa na tento súboj veľmi tešímKhabib Nurmagomedov - Kariérne zárobky