ACA 114: Deák aj Martínek tvrdo narazili | VIDEO ukončení


Tomáš Deák ani Michal Martínek v Poľsku nepochodili.

Česko a Slovensko malo svojich zástupcov na turnaji ACA 114. Galevečer sa koná v poľskom meste Lodž, na ktoré však Michal Martínek ani Tomáš Deák nebudú mať práve najlepšie spomienky.

Deák sa objavil hneď v úvodnom zápase podujatia. Fína Mikaela Silandera vzal na zem, no práve tento krok sa mu stalo osudným. Silander nasadil bývalému šampiónovi Fight Nights Global gilotínu, ktorá ukončila súboj po necelých troch minútach.

Prehru si v premiére v rámci ACA pripísal tiež Michal Martínek. Ten mal sťaženú pozíciu. Martínek patrí medzi tie „menšie“ ťažké váhy, no teraz sa navyše musel vysporiadať s tým, že jeho protivník Daniel James zo Spojených štátov nedokázal splniť váhový limit. 

Oficiálny rozdiel vyše 16 kilogramov tak v konečnom dôsledku mohol byť priamo v zápase ešte väčší. 

Martínek bol aj tak blízko k víťazstvu. V záverečných sekundách prvého kola poslal Jamesa k zemi, avšak krátko na to zaznel klaksón ukončujúci kolo. V druhej päťminútovke sa James dostal do výhodnej pozície a v krucifixe donútil hlavného rozhodcu Herba Deana k ukončeniu duelu.

Kam ďalej

Poliaci hovoria o senzácii: Slovák bez prípravy zdolal domácu hviezduVIDEO | Karlos Vémola spoznal súpera pre turnaj OKTAGON 20Ak Khabibovi ponúkne UFC veľke peniaze, bude ťažké to odmietnuťJán Kirschbaum: Z organizácie MAMMAL som odišiel sám pre rozdielnosť názorovPatrik Kincl reaguje na svoj úspešný debut v KSWMAMMAL 17 - Výsledky