Khabib predstavil svoju organizáciu a prezradil podmienku, pod ktorou by sa vrátil do UFC


Khabib Nurmagomedov už oficiálne predstavil svoju organizáciu, no zároveň prezradil, čo stojí v ceste jeho prípadnému návratu do UFC.

Ruské médiá ešte cez víkend informovali o tom, že neporazený šampión ľahkej váhy Khabib Nurmagomedov kúpil organizáciu Gorilla Fighting Championship (GFC). Zo šampióna sa tak stáva promotér organizácie, ktorá chce pôsobiť nielen v Rusku, ale aj v arabských krajinách a USA.

Dnes Nurmagomedov na tlačovej konferencii v Moskve potvrdil kúpu GFC. Organizácia sa bude po novom volať Eagle Fighting Championship a prenosy bude možné sledovať cez službu UFC Fight Pass.

Nurmagomedov po víťazstve nad Justinom Gaethjem ukončil aktívnu kariéru. Toto rozhodnutie ale sprevádza neistota, keďže aj jeho vlastný manažér tvrdí, že všetko môže byť inak. Navyše, Khabib je na vrchole fyzických síl a UFC mu vie stále ponúknuť hneď niekoľko veľkých zápasov, s ktorými sa tradične spájajú aj mastné výplaty.

Pre Khabiba Nurmagomedova ale údajne nie sú také podstatné zárobky, ktoré ho môžu čakať. Dôležitejší je pre neho sľub, ktorý dal svojej mame po smrti otca Abdulmanapa Nurmagomedova. „Mama nechcela, aby som po otcovej smrti ešte vôbec niekedy zápasil bez neho. Tri dni sme sa o tom rozprávali. Dal som jej sľub, že toto bude môj posledný zápas. Musím to dodržať,“ uviedol Nurmagomedov v pozápasovom rozhovore po turnaji UFC 254. 

A práve s tým sa spája jediná podmienka, o ktorej Khabib hovorí v súvislosti s možným návratom. „Mama by mi musela dať jej požehnanie," povedal Khabib.

Foto: @Chisanga_Malata

 
Kam ďalej

Poliaci hovoria o senzácii: Slovák bez prípravy zdolal domácu hviezduVIDEO | Karlos Vémola spoznal súpera pre turnaj OKTAGON 20Ak Khabibovi ponúkne UFC veľke peniaze, bude ťažké to odmietnuťJán Kirschbaum: Z organizácie MAMMAL som odišiel sám pre rozdielnosť názorovPatrik Kincl reaguje na svoj úspešný debut v KSWMAMMAL 17 - Výsledky