Vysoká hra Patrika Kincla (komentár)

Čo svojou prehrou Gábor spôsobil, azda nikto nečakal. Najmiernejší bol Rolo Čambal, ktorý po prvej prehre volal po odvete, čo je legitímne. Druhým bol sám víťaz Mohamed Sayah, ktorému kamoši zrejme zle preložili Gáborovo video, kde spomenul, že sa MOŽNO niekedy v budúcnosti ešte stretnú. Sayah ale pochopil, že Gábor chce odvetu a tak po nej začal volať, pričom chce aj jeho opasok. Asi ale nevie, že opasok je za víťazstvo vo Výzve a nie je prenosný. No čo už, berme to ako nedorozumenie.

Najväčšiu bombu ale vypustil Patrik Kincl, ktorý je momentálne na špici česko-slovenskej welterovej scény. A to bol teda krutý ošiaľ, veď o tejto výzve vedeli ľudia aj na Veľkonočných ostrovoch. Viem, videl som čísla. Patrik ale zabudol dodať, že s ním v podstate nemôže zápasiť, lebo má zmluvu s ACB, a taktiež s českou XFN. Je to ale hlava mazaná, sám by som to totiž nevymyslel lepšie. Patrik bol totiž donedávna pojem, ktorý poznali iba skalní fanúšikovia. Mediálne sa ale veľmi neprejavoval. Potom to ale pochopil a začal na facebooku zverejňovať jedno kontroverzné vyhlásenie za druhým. Ani to mu ale veľmi nepomohlo, veď na jeho zápas v neďalekom Poľsku sa prišlo pozrieť až 0 českých fanúšikov.

A tak musela prísť senzačná výzva, ktorú by som prirovnal ku výzve jedného profi fightera, ktorý si to chcel v kleci vybaviť so mnou, s redaktorom, ktorý nikdy netrénoval. Patrikovi to vyšlo dokonale, zrazu všetci vedia, kto je a ja ho za to musím iba pochváliť. Patrik je skutočne veľmi dobrým bojovníkom, ktorý si takúto pozornosť zaslúži, a to, že si popularitu získal takto, je jeho vecou.

V tomto prípade musíme ale dodať aj B. A teraz prichádza na rad poriadna konšpirácia autora. Kincl totiž nekritizoval iba Borárosa, ktorého sa snažil svojou výzvou skôr ponížiť ako vyzvať, ale aj moderátora Ondra Novotného. Ten mal po zápase kruto uraziť jeho bojovníka Kvapila, keď sa ho opýtal legitímnu otázkou na jeho kvalitu zápasov. Kinclov komentár ale nebol v skutočnosti komentár, ktorým by sa chcel zastať svojho zverenca, ale komentár, ktorým by chcel ponížiť Novotného a Oktagon.

A to nie je všetko, do hry sa zapojil aj Jarda Jartim. Jarda je naozaj milý človek, ktorého som spoznal pred podujatím Oktagon 2. To, čo ale predviedol po zápase Attilu Végha, bolo trocha trápne. ´Tento zápas mal byť na svetovej úrovni, bohužiaľ aj amatéri by urobili lepší zápas´, napísal Jartim pod víťaznú fotografiu Attilu Végha. Asi už zabudol, aké kruté KO dostal naposledy na One Championship. Vtedy mu tuším Attila nič nekomentoval, teraz už ale áno a Jartima kvalitne zotrel. Ten pochopil koľká bije a zrazu z neho bol krotký baránok.

Všetko má ale svoje vysvetlenie a ja jedno také mám. Patrik Kincl sa stretol s predstaviteľom organizácie XFN, s ktorým sa zrejme dohodol na spolupráci. Patrik totiž náhle začal kydať na GCF, ktoré má za sebou dlhú históriu. Že to už majú za sebou, že ich nedokážu zaplatiť a taktiež nevynechal Oktagon, ktorý vraj nemá žiadneho českého šampióna a XFN ich prevalcuje. Posledným klincom bolo absolútne neprofesionálne zverejnenie honoráru Tomáša Kvapila, ktorým chcel takmer určite ukázať, že ´XFN platí lepšie, poďte k nám´. Tieto vyjadrenia určite nekorešpondujú iba s Kinclovou ponukou na zápas, ktorú od XFN dostal, ale s poriadnou spoluprácou, z ktorej bude mať Kincl zrejme profit.

A ako do tejto skladačky zapadá Jartim? Jednoducho, Patrik Kincl a Jarda Jartim totiž spolu trénujú v novootvorenom All Sports Academy, a tu sa zrejme kujú pikle. A keďže je Kincl šéfom gymu, vieme, kto rozdáva rozkazy. Jardovi zrejme stojí za to, znižovať sa na takúto úroveň a nebude prekvapením, keď ho na XFN uvidíme taktiež.

Podľa môjho názoru je tak cieľom Patrika Kincla nie zdravá kritika, ale cielené degradovane konkurencie s cieľom prilákať čo najviac fanúšikov a kvalitných bojovníkov do XFN, ktoré usporiadava veľké gala v O2 Aréne. Petr Kníže sa už nechal zlákať, či sa nechajú zlákať aj ostatní, ukáže čas.  
Kam ďalej

Patrik Kincl: Život nie je len o náhodách a osude, ale aj o rozhodnutiachSom najlepší zápasník Česko-Slovenska a chystám sa to dokázať, hovorí pred súbojom s Véghom Vémola"Lajoš" Klein dostal ponuku od UFC, zápasiť mal s Khabibovým tímovým kolegom na UFC 242Najväčšia domáca organizácia si svojou cestou na Oktagon uctila Ilju ŠkondričaPiráta považujem kvalitatívne za lepší priemer, hovorí Robo Pukač pred súbojom o BratislavuBuchinger novou akvizíciou KSW!